Erdoğan Söyledi, Yerli Telefon Yok Sattı

Türkiye'de ekonomik seferberliğin başlatılması ile birlikte yerli ürünlerin kullanılması için vatandaşlara çağrıda bulunan Erdoğan'ın talebi sonrası o telefon yok sattı.

Erdoğan Söyledi, Yerli Telefon Yok Sattı

Bir süredir döviz kurları ve enflasyon tehlikesi ile karşı karşıya kalan Türkiye ekonomisinin yeniden dengeye sokulabilmesi adına çok sayıda girişim yapılmaya devam ediyor. Bu kapsamda dalgalandırılabilen dolar kurlarının sakinleştirilebilmesi adına yerli ürünlerin alım satımına özen gösterilmesi gerektiğini halka yaptığı konuşmalarda dile getiren Erdoğan, yerli paranın değerinin artmasının yine yerli vatandaşın göstereceği tutumlarda saklı olduğuna işaret etti. Bu kapsamda birçok kişi Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmalarından sonra yerli telefon satın almak üzere harekete geçerken online ticaret sitesi yöneticileri, çağrı sonrasında satışların arttığını istatistiklerle açıkladılar.

%121'LİK ÖNEMLİ BİR ARTIŞ YAŞANDI

Türkiye'nin en güçlü e-Ticaret platformlarından birisi olan Hepsiburada'nın Ticari Grup Başkanı Mutlu Erturan verdiği basın açıklamalarında son dönemde artan yerli telefon satışlarına değindi. Firmanın 30'dan fazla kategoride 14 milyondan fazla ürün satışı gerçekleştirdiğini dile getiren Erturan, firmanın güncel verilerine bakıldığında son 3 günlük süre içerisinde yerli telefon modelleri ile ilgili yapılan aramaların %121 arttığını açıkladı. Böyle bir artışın milli ekonomik girişim adına önemli olduğu anlaşılırken, Erturan hükümetin çağrıları ile beraber Hepsiburada'nın da pazarda kendisine düşen rolü üstlendiğini ifade ediyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2018, 23:13

YORUM EKLE