Erik Fiyatı Yine Cep Yakıyor

Erik Fiyatı adeta altın fiyatları ile yarışır cinsten. Tezgahlarda yerini aldı fakat henüz evlere girme başaramadı.

Erik Fiyatı Yine Cep Yakıyor
  Erik sevenlerin canını sıkacak tezgah fiyatları açıklandı. Kilosu 300 Tl den başlayan erik yüzleri ekşitmeyi başardı. Hamilelerin sık sık aşerdiği can eriği olarak bilinen erik fiyatıyla gözleri korkuttu.

En çok baba adaylarını korkutan erik İzmir ve İstanbul tezgahlarında yerini aldı. Üretimi çok zor olan eriğin bu fiyatı bu tarihlerde hakettiği söylenmekte. Erik fiyatları her yıl mart ayında insanlarda uçuk çıkartacak cinsten olmakta. Kilo ile alması çok zor olan erik gramlık olarakta satışa sunulmakta gramı bile 25-50 lira arasında değişmekte.

Fakat en azından hamile bayanlar için alınacak seviyede bir fiyat olmakta. Erik sevenler eriğin bol ve ucuz olduğu zamanı dört gözle beklemekte.

Mevsimi ne zaman;

Altınla yarışan erik mart aylarında bu kadar pahalı olmaktadır. Yeni yeni tezgahlarda yerini alan eriğin asıl mevsimi Temmuz'dur. Fakat mart ayında az az tezgahta yerini almaya başlamaktadır ve eylüle kadar tezgahlarda yeri durmaktadır. Uzun süre tezgahlarda duran erik yeni yeni tezgaha geldiğinde pahalı olmaktadır fakat mevsiminde gayet uyguna kilolarca alabilirsiniz.
Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 22:10

YORUM EKLE