Erkanlı Holding, Evim Türkiye Fuarında Yoğun Talep Gördü

Evim Türkiye Fuarı'da Erkanlı Holding yoğun talep gördü. Univa Öğrenci Evleri için 16 milyon TL değerinde gelir elde edildi.

Erkanlı Holding, Evim Türkiye Fuarında Yoğun Talep Gördü

Almanya'nın Düsseldorf şehrinde geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Evim Türkiye Fuarı büyük talep gördü. Erkanlı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Erkanlı, Univa Öğrenci Evleri yatırım projesini ziyaretçilere tanıttı. Kocaeli ve Düzce illeri için tasarlanan projeleri için 220 ön talep alan şirket, 3 gün içerisinde 24 tane öğrenci evi ve 2 ticari alan satışı ile 16 milyon TL değerinde kazanç elde etti. Univa Öğrenci Evleri projesinin ardından Avrupa vatandaşlarından yoğun ilgi ve talep gördüklerini belirten Erkanlı, bunun başlıca sebebinin Avrupa ülkelerinde yaşamakta olan Türk vatandaşlarının bu proje ile kiracı bulma, abonmanlık, kira tahsilatı, konut bakım ve onarım işlerinin çözülmesinde yatırımcıya destek olmasından kaynaklandığını belirtti.

Erkanlı Holding, Evim Türkiye Fuarında Yoğun Talep Gördü

Avrupa ülkelerinde yaşamakta olan Türk vatandaşlarının yatırım yapma düşünceleri, emekliliklerini garanti altına almak istemeleri Erkanlı Holding'e olan talebi arttırdı. Rıza Erkanlı, Sakarya projesi için Avrupa'da yaşayan Türklerden yoğun ilgi görmesi üzerine fuara katıldıklarını belirtti. Sakarya projesine yatırım yapan vatandaşların nerdeyse yakını fuarda tanıtımı yapılan ve ön talepleri alınan Düzce ve Kocaeli projelerine de yoğun ilgi gösterdi. 220 ön talep, 24 öğrenci evi ve 2 ticari alan satışı yapan Erkanlı Holding 16 milyon TL değerinde kazanç elde etti. 

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü karşısında yer alacak Üniva Öğrenci Evi projesi için 95 milyon TL yatırım yapıldı. İnşaat alanı 27 bin metrekare olan projenin inşaatına Mart ayında başlanması bekleniyor. Bunun yanı sıra 120 milyon TL yatırım ile başlanacak olan Univa Düzce Projesi için 50 bin metrekarelik alan ayrılmış durumda. Projelerin 2020-2021 gibi bitmesi bekleniyor. 

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2019, 14:11

YORUM EKLE

Popüler Haberler