Ev Hanımlarına E-Ticaret İçin 5 Bin TL Sıfır Faizli Kredi Olanağı!

Evinde üretim yaparak e-ticaret sitelerinde satış yapan ev hanımlarına 5 bin TL'ye kadar sıfır faizli kredi olanağı sağlanacak. Ev hanımlarından alınan vergilerin kaldırılmasına yönelik çalışmalar Meclis gündeminde taşındı. İşte detaylar.

Ev Hanımlarına E-Ticaret İçin 5 Bin TL Sıfır Faizli Kredi Olanağı!

Kamu eliyle en hanımlarının motivasyonlarını artırabilmek ve ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına önemli adımlar atılmaktadır. Ev işleriyle uğraşmanın yanı sıra evde birtakım ürünler meydana getirerek ufak çaplı satışlar yapan kadınlara yeni bir fırsat doğuyor. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ev hanımlarına 5 bin TL’ye kadar kredi desteği sağlanacağını duyurdu.

Evde üretimler yaparak ev ekonomisine katkıda sağlayan ev hanımlarına faizsiz kredi olanağı sağlanacak. Palandöken,  kadınların motivasyonlarını artırabilmek ve üretimlerini destekleyebilmek adına bu girişimin resmileşeceğini duyurdu.

Kadınlarımızın E-Ticarete Atılımı Sağlanacak

Yazılı açıklamada bulunan Palandöken, ev kadınlarının son zamanlarda sıklıkla tarhana ve örgü ürünlerini satışa sunduğunu dile getirdi. Palandöken, intenet ortamından gerçekleştirilen bu satışlardan alınan vergilerin kaldırılması için TBMM’nin mesai yaptığını duyurdu. Meclis gündemindeki bu konuyla ilgili uygulamanın hayata geçmesi gerektiğini destekleyen Palandöken, bunun ekonomi için sevindirici nitelikte olduğunu savundu.

İşletme sahibi esnaflar gibi vergiye tabii tutulan ev hanımlarının kısa süre içerisinde bu mesuliyetten kurtulacağı belirtiliyor. Torba yasa olarak TBMM Genel Kurulu’nda gündeme gelen bu çalışmanın satışa sunulan 30 bin TL’ye kadar ürünleri kapsayacağı belirtiliyor. Ev hanımlarının e-ticaret sistemindeki faaliyetlerini artırabilmek ve önlerinin açılabilmesi için atılacak adımın teşvik niteliği taşıdığı ifade ediliyor. Palandöken, motivasyonun artırılabilmesi için ev hanımlarına 5 bin TL’ye kadar faizsiz mikrokredi desteği verileceği aktarılıyor. Üretime destek açısından önem mahiyeti taşıyan bu çalışmanın dolaşıma giren ürün sayısını artıracağı da öne sürülüyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2019, 15:11

YORUM EKLE

Popüler Haberler