Evde çalışarak para kazanabileceğiniz iş fikirleri! Evden para kazanma ve iş fikirleri rehberi

Teknolojinin gelişmesi ile beraber internetin de hayatımızdaki etkinliği giderek artmaktadır. Pek çok kişinin aktif olarak yer aldığı internet dünyası içinde para kazanmak mümkün hale gelmiştir. Evin içinden hiç çıkmadan yalnızca internet üzerinden nasıl para kazanılabileceği son dönemde araştırılan konular arasında yer almaktadır. Bu yazımızda evde çalışarak para kazanabileceğiniz iş fikirleri yer alıyor. İşte evden para kazanma ve iş fikirleri rehberi ve tüm ayrıntılar…

Evde çalışarak para kazanabileceğiniz iş fikirleri! Evden para kazanma ve iş fikirleri rehberi

Teknolojinin giderek geliştiği bu dönem içinde evde ek iş yapmak isteyenler intenet üzerinden ne gibi işler yaparak para kazanabileceklerini merak etmekte ve araştırmaktadırlar. İçinde bulunduğumuz dönem içinde pek çok farklı yöntem aracılığı ile ev içinde çalışılarak para kazanılabilmektedir. Son senelerde freelance ve home Office gibi terimler sıklıkla duyulmaya başlanmıştır. İntenet ve teknolojinin sayesinde pek çok kişi evinden dışarı çıkmadan ciddi gelirler elde edebilmektedir.

Evde İntenet Üzerinden Para Kazanma Yöntemleri

Evde iş ilanları genel olarak intenet üzerinden yayımlanmaktadır. Hemen herkesin intenet üzerinde yer aldığı düşünüldüğünde bu alanda yeni iş imkanları doğmuştur. Aşağıdaki kısımda evde intenet üzerinden yapılabilecek işler sıralanmıştır.

  • Makale yazarlığı
  • Freelance grafik tasarım
  • Online anket doldurmak
  • Çevirmenlik
  • Yazılım vb.

Evden Satış ve Pazarlama ile Para Kazanma

Telefon üzerinden para kazanmanın da mümkün olduğu bu dönem içinde kurumsal firmalar da içinde olacak şekilde pek çok firma ürünlerin satışlarını telefon üzerinden gerçekleştirmektedir. Genellikle bu yöntemi takip eden işyerlerinde komisyon ile çalışılmaktadır. Farklı kariyer siteleri aracılığı ile iletişim kurularak evde satış temsilcisi ya da reklam temsilcisi olarak çalışılabilmektedir.

Evde reklam ve satış işi üzerinden her ay 1200 TL ile 2500 TL arasında ek gelir elde edilebilmektedir. Kazanç miktarı firmaların ve çalışan kişilerin performanslarına göre değişiklik göstermektedir.

Evde Paketleme ve Üretim

Evde yapılabilecek iş imkanlarından bir tanesi de seri üretim yapan firmalar ile beraber çalışmaktır. İmalat sektöründe yer alan firmalardan biri ile anlaşılması hallinde evde nikah şekeri paketleme ya da örgü gibi işler aracılığı ile ek gelir elde edilebilmektedir. Bu yöntem ile 600 TL ile 1300 TL arasında para kazanılabilmektedir.

Anket Doldurarak Para Kazanma

İntenet üzerinden anket doldurarak para kazanılabilmektedir. Evden hiç çıkılmadan intenet üzerinden anket doldurarak para kazanılabilmektedir. Şimdilik oldukça az gelir getiren anket doldurma yönteminin ilerleyen dönemlerde daha çok para kazandırması beklenmektedir.

Öğretmenlik Yaparak Para Kazanma

Sanal öğretmenlik ile de para kazanılabilmektedir. Son senelerde artan eğitim uygulamaları ardından intenet üzerinden görüntülü konuşma uygulamaları aracılığı ile dersler verilmektedir. Bu dersler karşılığında ücret alınabilmektedir. Özellikle yabancı dili iyi olanlar insanlarla yabancı dil konuşarak saat başı para alabilmektedir.

Belgelenebilir Ek Gelir Nedir?

Kira, ticaret ya da yarı zamanlı bir iş yaparak ek gelir kazanılabilmektedir. Ek gelir kredi başvurularında değerlendirmeye alınabilir ve daha çok aylık kredi ödemesi yapılabilecek banka tarafından değerlendirilmektedir. Aylık net gelirin bankaya bildirilmesi sırasında net maaş ve belgelenebilir gelir yöntemi uygulanmalıdır.

Normal işin haricinde ek gelirin belgelenebilir olarak gösterilebilmesi için önemli etkenlerden biri gelirin düzenli olmasıdır. Ayda 500 TL gelir elde edip diğer ay bu kadar gelirin elde edilememsi ya da çok az bir gelir elde edilmesi halinde bu gelir belgelenememektedir.

Telefonunu gazeten haline getir! Gündemin önemli gelişmelerinden habersiz kalma. Mobil uygulamamız burada! >>> Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Beğen, yorum yap, ifade bırak… Gündemdeki haberlerle anında etkileşimde bulunmak istiyorsan, hadi Facebook Grubumuza katıl! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Haberlerden asla geri kalmak istemiyorsan Google News’te bizi takip etmeye hemen başla! >>> Haberport Google Haberlere Abone ol!

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2020, 02:06

YORUM EKLE

Popüler Haberler