FED'in faiz indirim beklentisi Dolar'a nasıl yansıdı? 11 Haziran Dolar/Euro ne kadar oldu?

Yarın, FED'in faiz kararını açıklayacağı PPK toplantısı öncesinde ve küresel piyasalardaki olumlu havayla 5.80 altına inen Dolar 5.76'lı seviyeleri gördü. Peki 11 Haziran Dolar ve Euro ne kadar oldu? Serbet piyasalarda güncel döviz kurları..

FED'in faiz indirim beklentisi Dolar'a nasıl yansıdı? 11 Haziran Dolar/Euro ne kadar oldu?

Merkez Bankasının yarın açıklayacağı faiz indirimi beklentisiyle küresel piyasalardaki olumlu havayla yönünü aşağı çeviren Dolar gün içerisinde 5.76 seviyelerini gördü. Dolar 11 Haziran'da güne 5.79 liradan başladı. Euro'da 6,51 seviyesinde dengelendi.

Analistler, Türk lirası varlıklarında alış ağırlıklı bir seyrin izlendiğini, yarınki Merkez Bankası faiz kararının beklendiğini, ABD ile Türkiye arasında diplomatik ilişkilerin de gündemi oldukça meşgul etmesinden kaynaklı Dolar'da sabit seyirin mümkün olmadığını söylüyorlar.

Öte yandan ABD Başkanı Donald Trump ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz oranlarını düşürmediği için politikalarını "yıkıcı" olarak eleşttirmesinin ardından dün bir açıklama yaparak, 'keşke Fed üzerinde daha fazla kontrolüm' olsa diyerek Çin öneğini verdi ve Çin ile G-20'de anlaşılamaması durumunda 600 milyar dolarlık ürüne en az yüzde 25 ek vergi getireceğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 12:24

YORUM EKLE

Popüler Haberler