Fındık üreticisi hükümetin fındık fiyatları sorununa çözüm üretmesini bekliyor

Fındık üreticisi isyanda! Fındık fiyatları sorununa, hükümetin çözüm üretmesini bekleyen fındık üreticisi, mağduriyetinin son bulmasını talep ediyor.

Fındık üreticisi hükümetin fındık fiyatları sorununa çözüm üretmesini bekliyor

 Fındık fiyatının, parekende satış fiyatlarındaki düşüşü fındık üreticisini çileden çıkardı. Fındık fiyatlarının geçtiğimiz sezondaki genel durumunun üzerine, bu yıl da hakettiği değeri görememesi üreticinin aklında soru işaretlerine neden oluyor. Hükümetten destek ve çözüm talebinde bulunan fındık üreticisi ise yetkililerden gelecek açıklamayı bekliyor.

 Fındık Üreticisi Çözüm Bekliyor!

 Türkiye'de ticaret odaları tarafından belirlenen fındık fiyatlarına en büyük etken serbest piyasa sermayesi olurken, üretici fiyatlar arasındaki adaletsizlikten oldukça şikayetçi. Üreticisinin 11 türk lirası 50 kuruş maliyet ile ürettiği fındığın, serbest piyasada 10 türk lirası gibi bir değerle yer alması, durumun genel halini ortaya çıkarıyor. Çoğunluğunun Karadeniz Bölgesi'nde bulunduğu fındık üreticileri seslerini ve mağduriyetlerini hükümete duyurmaya çalışırken, hükümet cephesinden ise henüz konuya ilişkin bir açıklama gelmiş değil.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2017, 17:23

YORUM EKLE