Gayrimenkul Danışmanları için Arsa Satışında 4 Önemli İpucu

Gayrimenkul yatırımlarında baş sırayı çeken arsa sektörü kıymetini yükseltmeye devam ediyor. Arsa satışları konusunda müşterilere en büyük desteği gayrimenkul danışmanları veriyor. Gayrimenkul danışmanları için arsa satışlarında kullanılacak 4 ipucu haberimizde.

Gayrimenkul Danışmanları için Arsa Satışında 4 Önemli İpucu

Eğer bir yatırım yapmak istiyorsanız, arsa satın almak en cazip seçenek olarak ön plana çıkıyor. Elinde birikmiş parası olanlar ve bu birikimini koruyup artırmak isteyenler arsa satın alarak en doğru tercihi yapmış oluyorlar. Alım satım süreçlerinde müşterilerine yardımcı olan gayrimenkul danışmanları, müşterilerinin kar hedeflerini gerçekleştirmeye destek oluyorlar.

Arsa alım satımında kazanç hedefine ulaşmak isteyen gayrimenkul danışmanlarının dikkat etmesi gereken 4 önemli ipucunu şöyle;

  • Arsa yatırımlarında önemli bir uzman danışman olduğunuzu belli edin

Her arsa satın alanın hedefinde düşük bütçeli ve kar sağlayacak bir arsa alabilmektir. Bu açıdan arsa alacak olan kişilerle doğru bir şekilde iletişime geçerek, yapacakları yatırımdan muhakkak kazanç elde edeceklerini anlatmanız gerekir. Özellikle arsa alanlarına hakim olmanız lazım. Çünkü müşteri hangi arsanın ne kadar edeceğini, ne kadar değerleneceğini sizden duymak ister.

  • Müşterilere bilgilendirmeler yapın

Eğer bir arsa konusunda gerekli bilgilere sahipseniz müşterilerinize o kadar çok güven verebilirsiniz. Bilgi toplumunda yaşamaktayız ve bilgi her şeydir. Bu açıdan arsa alıp yatırım yapacak kişilere arsanın konumu, değeri ve ne kadar değer kazanabileceğine dair bilgilendirmeler yapmanız size her zaman avantaj sağlayacaktır. Bu açıdan Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’nün resmi sitesinden son gelişmeleri takip edebilirsiniz. Sitede araziyle ilgili ada ve parsel kontrolü yapıp müşterilerinize iyi bir hizmet sunabilirsiniz.

  • Müşteri ihtiyacına göre öneri yapın

Elinizdeki müşteri potansiyel müşteridir. Parasını doğru yere yatırmak ister. Bu açıdan alacağı araziye karar vermesinin ardından kıyaslama yapın. Yani seçilen arsayı diğer arsalarla kıyaslayın. En uygun ve en karlı arsayı bulabilmesi ve kıyas yapabilmesine yardımcı olun. Bu şekilde daha sağlıklı yatırımı yapacaktır.

  • Elinizdeki arsalara müşterilerinizi götürün

Konut almak isteyen bir birey, o konutu yerinde görmeyi çok ister fakat arsa için böyle bir durum söz konusu olmayabilir. Çünkü arsa konut gibi olmayıp fotoğraf kareleriyle de gözlenebilir. Eğer iyi bir gayrimenkul danışmanı olmak istiyorsanız müşterilerinizin hislerini uyandırın ve arsayı görmesi için onları ikna edin. Bu davranış uzmanlığın gereğidir. Arsayı gören, gezen potansiyel müşteri arsayı almaya daha kolay ikna olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 22:46

YORUM EKLE

Popüler Haberler