Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır? 2019 Gelir Belgesiz Kredi

2019 yılında gelir belgesi kredi nasıl alınır? Gelir belgesiz kredi alabilmek için yapılması gerekenler merak edilmeye başlandı. İşsiz, sigortasız çalışan veya mevsimlik işçiler vb. durumlarda sigortasız kredi alma şartları var mı sorusu ile ilgili detaylar içeriğimizde yer almaktadır.

Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır? 2019 Gelir Belgesiz Kredi

İşsizlik oranının yüzde 13 seviyesine dayanmasıyla birlikte birçok kişi kısa vadeli ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına gelir belgesiz kredi alabilme yöntemlerini araştırmaya koyuldu. Bankalar, kredi olanaklarını sunarken müşterilerden öncelikle gelir belgesi talep etmektedir. Bu durumda gelir belgesi olmayan kişiler maaş bordrosunu gösteremedikleri için de kredi kullanamamakta.

Mevsimlik personel, sigortasız çalışanlar veya işinde süreklilik sağlayamayan kişiler gelir belgesini gösterirken birtakım sıkıntılarla karşı karşıya kalmaktadır. Farklı sebeplerle gelir belgesini gösteremeyen kişiler bireysel ihtiyaç kredilerine başvuruda bulunduklarında bankalardan ret cevabı almakta.

Gelir Belgesiz Kredi Alınabilir mi?

Gelir belgesi sunmadan kredi almak olanaksız bir durumdur. Gelir belgesi olmayan kişilerin kredi kartı alması dahi oldukça zordur. Kredi verirken müşterinin son 6 ay sigorta priminin yatırılmış olması dikkate alınacaktır. Bu noktada son altı ayda düzenli olarak çalışıp çalışmadığı göz önünde bulundurulur. Son 6 aylık müddette eğer sigorta primleriniz yatırılmış ve işsiz kaldıysanız kredi çekebilirsiniz ancak bu noktada yine de bankaya bir gelir göstermeniz gerekmektedir. Bu da kira geliri, şirket ortaklığı geliri gibi olabilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2019, 16:08

YORUM EKLE

Popüler Haberler