Hakem kurulu memur ve memur emeklisi zam oranları yarın belli olacak

Hakem kurulu memur ve memur emeklisi zam oranları yarın belli olacak. Memur ve memur emeklileri heyecanla hakem kurulu toplantısını bekliyor. Bu toplantıda memurlara ve memur emeklilerine verilecek olan maaşlar belli olacak.

Hakem kurulu memur ve memur emeklisi zam oranları yarın belli olacak

Milyonlarca memur ve memur emeklisi kamu görevlileri hakem kurulu toplantısını heyecanla bekliyor. Kamu görevlileri hakem kurulu toplantısında 5. Dönem toplu sözleşme görüşmeleri sona erecek v bu toplantı sonrasında memur ve memur emeklilerinin maaşları belli olacak.

Son yapılan toplu sözleşme görüşmelerinde Memur- Sen ile hükümet arasında anlaşmazlık oluşmuştu. Bu yüzden memurlar ve memur emeklileri gözlerini kamu görevlileri hakem kuruluna çevirdi. Bu kurulun toplantısında memurların ve memur emeklilerinin mali ve sosyal hakları ile ilgili çalışmalar yapılacak. Kamu görevlileri hakem kurulu tarafından sürdürülen toplantının sonuçlanması bekleniyor.

Hükümet ile Memur- Sen arasında hükümetin teklifi %4+4 e kadar çıkmıştı. Son teklif olarak 2020 yılında %4+4 daha sonra da %3+3 zam teklifi yapıldı.

Memur- Sen bu teklifi çok zayıf buldu ve teklifi kabul etmedi. Yeni teklif bekleyen Memur- sen beklentilerine dair bilgiyi ulaştırdı.

28 Ağustos Çarşamba Kamu Görevlileri Hakem Kurulu Toplandı

Hükümet ile Memur- Sen ve diğer sendikalar anlaşamadı. Bunun üzerine Kamu Görevlileri Hakem Kurulu toplandı ve bir karara varacak. Memurlar ve memur emeklileri için mali ve sosyal haklar konusu görüşülecek.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2019, 23:59

YORUM EKLE