Halkalı Kirazlı Metrosu Ne Zaman Açılacak? Halkalı Kirazlı Metro Durakları

İstanbul Avrupa yakasının trafik sorununa en etkili çözüm olması beklenen Halkalı-Kirazlı metrosunun bitmesi dört gözle bekleniyor. İşte metro hattının merakla beklenen bitiş tarihi...

Halkalı Kirazlı Metrosu Ne Zaman Açılacak? Halkalı Kirazlı Metro Durakları

İstanbul Avrupa yakasının trafik problemini büyük ölçüde çözecek ve İstanbulluya nefes aldıracak projelerden biri olan Halkalı-Kirazlı-Küçükçekmece Metrosu inşaat hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda 2 milyar 414 milyon 401 bin 632 TL bedelle Makyol İnşaat-Astur İnşaat- IC İçtaş- Kalyon inşaat konsorsiyumu ortaklığında ihale gerçekleşmişti.

/images/haberler/2019/02/halkali-kirazli-metro-istasyonlari.jpg

2020 yılında tamamlanması planlanan Kirazlı-Halkalı metro hattı 9 duraktan ouşacak ve yaklaşık 10 km uzunluğunda olacak metro hattı, Bağcılar, Küçükçekmece ve Fatih ilçelerininin bağlantısını sağlayacak. İnşaatı son sürat devam eden metronun bitiş itibariyle saatte 100 bin kişi taşıması hedefleniyor.

Kirazlı-Halkalı metro hattı Otogar-Olimpiyatköy metrosu, Ataköy-İkitelli metrosu ve Halkalı-Marmaray metrosu ile entegre olacak.

Zaman açısından da önemli avantajlar sağlayacak olan metro hattı ile Halkalı’dan Kirazlı 14 dakikaya, Mecidiyeköy 47 dakikaya, Yenikapı 26,5 dakikaya, Kadıköy 43 dakikaya, Sefaköy 12 dakikaya ve Üsküdar 39 dakikaya inecek.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2019, 13:25

YORUM EKLE

Popüler Haberler