Halkapınar-Otogar Metrosu İhaleye Çıkıyor! 4 Yeni Proje Çalışması Başlatıldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ikinci 100 günlük eylem planı arasında Halkapınar-Otogar metrosunun ihaleye çıkarılmasına da gündemde yer vermişti. İzmir'de 4 farklı projenin hayata geçirilmesi için çalışmalar başlatıldı.

Halkapınar-Otogar Metrosu İhaleye Çıkıyor! 4 Yeni Proje Çalışması Başlatıldı!

İkinci yüz günlük plan içerisinde Türkiye genelinde yapılması gereken öncelikli çalışmalar ve alınması gereken önlemler yer almıştı. Bu içeriğin bir kısmında İzmir’e yönelik önemli faaliyetlerin yer aldığı görüldü.

İzmir İçin 4 Farklı Proje Hayata Geçirilecek

İzmir-İstanbul ve Kuzey Marmara otoyolunun 73 kilometrelik bölümünün daha tamamlanması ve otoyol uzunluğunun 2 bin 815 km’ye ulaşması bekleniyor. İzmir Halkapınar-Otogar arasındaki metro istasyonu için ihale sürecinin başlatılması ve İzmir’de Tarıma Dayalı İhtisas kurulabilmesi için yer seçimlerinin kesinleşmesi çalışmaları sürüyor. Uluslararası Zeytin Gen Bankası açılışı için çalışmaların tamamlanması ve İzmir’de gençlik merkezli atölyelerin açılması beklenmektedir.

Aydın-Denizli ile Burdur arası 246 km uzunluğundaki otoyol için de ihale sürecinin tamamlanması bekleniyor. Balıkesir Bandırma arasındaki 174 kilometrelik alanda ise sinyalizasyon sisteminin hayata geçirilmesi ve Bandırma-Manisa hattında ise elektrikli ve sinyalli sistemin uygulamaya konacağı aktarılıyor.

Çiftçi Üretecek, Zenginleşecek

AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, Aydın’da Tarıma Dayalı üretim ile ilgili açıklamalarda bulundu. Savaş, Aydın’ın tarımsal yatırım merkezi olma hedefinin bulunduğunu aktardı. Savaş, çiftçilerin üretimini artıracağını ve zenginleşeceğinin altını çizerek AK Parti iktidarının bu sürece sonsuz katkı sağlayacağını konuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2019, 02:11

YORUM EKLE