Halkbank 2020 temel ihtiyaç kredisi 10 Bin TL başvuru şartları ve işlemleri

Halkbank, salgınla mücadele kapsamında dar gelirli vatandaşlara 10 bin TL'ye varan kredi desteği sunacağını duyurdu. Kredi paketinden yararlanmak isteyen vatandaşlar için Halkbank 2020 temel ihtiyaç kredisi 10 bin TL başvuru şartları ve işlemlerine haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

Halkbank 2020 temel ihtiyaç kredisi  10 Bin TL başvuru şartları ve işlemleri

Halkbank, düşük ve orta gelirli vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılaması amacıyla yeni bir kredi paketini açıkladı. Bu kredi ile salgın nedeniyle vatandaşların yaşayacakları maddi zorlukların azaltılması hedeflenmektedir.

Dar gelirli vatandaşların; kira, gıda, elektrik, doğalgaz, su ve market ihtiyaçlarını karşılaması amacıyla temel destek ihtiyaç kredisi verilecektir.

Halkbank’ın hazırlamış olduğu destek paketi için maksimum kredi miktarının 10 bin TL olduğu açıklandı. Kredinin ödemeleri 6 ay ödemesiz ve 36 aya varan vade imkanı ile sunuluyor.

Temel ihtiyaç destek kredisi başvurusu

Temel ihtiyaç destek kredisine başvuru yapabilmek için, aylık hane gelirinin 5 bin liranın altında olması gerekmektedir.

Bu krediye emekli, esnaf, işçi, serbest gelirli ve düşük gelirli vatandaşlar başvuru yapabilmektedir.

Temel ihtiyaç destek kredisi önek ödeme tablosu

  • 5.000 TL için 6 ay ödemesiz 30 ay ödemeli aylık ödeme tutarı 188 TL, toplam ödeme 5640 TL
  • 7.500 TL için 6 ay ödemesiz 30 ay ödemeli aylık ödeme tutarı 282 TL, toplam ödeme 8460 TL
  • 10.000 TL için 6 ay ödemesiz 30 ay ödemeli aylık ödeme tutarı 376 TL, toplam ödeme tutarı 5640 TL

Başvurular 1 Nisan 2020 tarihinde başlayacak. Başvuru işlemleri ise banka, ATM, telefon ve intenet şubesi üzerinden yapılacaktır.

Güncel haberler ve daha fazlasını hemen öğrenmek için mobil uygulamamızı hemen indir! >>> Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Flaş haberler, hava durumu ve ekonomik gelişmeler burada! Haberport’u Instagram’da takip etmeyi unutma!>>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Kritik olaylar, sıcak gelişmeler, önemli duyurular her an karşında! Haberin kaynağı Haberport’un Facebook Grubuna dahil olmayı unutma! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Gündemi Takip Etmek için, Haberport’u Twitter’da Takip Et! Hiçbir gelişmeyi kaçırma. >>> Haberport'u Twitter'dan Takip Et

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2020, 17:32

YORUM EKLE

Popüler Haberler