Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi Faizlerini Tekrardan Artırdı!

Bankaların faiz oranları artıyor. Halkbank konut kredisi faiz oranlarını bir kez daha artırdı!

Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi Faizlerini Tekrardan Artırdı!

Halkbank konut kredisi faiz oranlarında artırıma gitti. Seçimlerden önce faizlere dokunmayan banka, seçimlerden sonra üçüncü kez faiz oranlarını artırdı. Halkbank konut kredisi faiz oranı %2.08 seviyesine yükseldi.

Ülkemizde son dönemlerde yaşanan ekonomik krize bağlı olarak bankalar da olumsuz anlamda etkilendi. Seçimlerden sonra faizler üçüncü kez artırıldı. Bu hafta içerisinde beklenmedik şekilde ikinci kez faiz oranları arttı. Tabela konut kredisi de bu artışlardan etkilenerek yükseldi.

HALKBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI NE KADAR?

Halkbank üzerinden hesaplı evim konut kredisi çekecek olursanız, belirli bir gelirinizin olması gerekmektedir. 500.00 TL kadar kredi çekmeniz halinde %1,65 oranında, 1.000.000 TL çekimlerinizde %1,7 oranında, 1.000.000 TL ve üzerinde çekim yapmanız halinde ise %1.80 oranında konut kredisi faizi verilmektedir. Eğer hesaplı evim konut kredisi üyesi değilseniz %1.75, %1.80, %1.86 olarak faiz oranlarından yararlanabilirsiniz.

Bankanın başka bir konut kredisi avantajı ise canım evim konut kredisidir. Bu krediyi 10 yıl vadeyle çekecek olursanız %1.95 oranında, 15 yıl vadeyle çekecek olursanız %2.10 oranında konut kredisi faiz oranından yararlanabilirsiniz.

HALKBANK KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

Halkbank'tan çekeceğiniz en düşük faizli konut kredisinde en uygun olanı hesaplı evim konut kredisidir. Banka müşterilerine 10 yıl vadeyle uygun koşullarda faiz oranı uygulamaktadır. Bu koşullarda aylık taksidiniz 1920 TL olmaktadır. Çekeceğiniz kredinin toplam geri ödemesi ise 230 Bin TL oluyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2019, 10:05

YORUM EKLE

Popüler Haberler