HalkBank Konut Kredisi Faiz Oranlarında Son Durum - 2019 Halkbank Konut Kredisi Güncel Faiz Oranları ve Konut Kredisi Hesaplama

Geçtiğimiz aylarda emlak piyasasını canlandırmak amacıyla birçok banka faiz indirimi yoluna gitmişti. Bu bankalardan biri olan Halkbank, Nisan 2019 konut kredisi faiz oranlarında artış yapıldığını duyurdu.

HalkBank Konut Kredisi Faiz Oranlarında Son Durum - 2019  Halkbank Konut Kredisi Güncel Faiz Oranları ve Konut Kredisi Hesaplama

Bankalar müşterilerine sunduğu kredi paketleri ile birçok kişiye maddi destek sağlıyor. Geçtiğimiz aylarda ekonomik nedenlerden dolayı işlem seviyesinin düştüğü emlak piyasasını tekrar canlandırmak ve vatandaşların mağduriyetlerini gidermek amacıyla birçok banka konut kredisi faiz oranlarında indirime gitmişti.

Konut kredisi faiz oranlarında indirime giden bankalardan biri olan devlet bankası Halkbank, konut kredisi faiz oranlarını 1.29% seviyesine kadar düşürmüştü. Ancak bugün banka tarafından konut kredisi faiz oranlarının güncellendiği bilgisi açıklandı. Buna göre Halkbank konut kredisi faiz oranını 1.49% seviyesine çekti. 

Maaşını Halkbank üzerinden çeken müşterileri için belirlenen faiz oranı 1.49% olurken, Halkbank müşterisi olmayan vatandaşlar için ise belirlenen faiz oranj 1.55% olmaktadır. Halkbank’ın şuan içşn geçerli olan konut kredisi kampanyası ‘Canım Evim’ adlı konut kredisi kampanyasında, 120 aylık vade süresi için faiz oranı 1.49% iken 240 aylık vade süresi için faiz oranı ise 1.55% olmaktadır.

Halkbank Canım Evim Konut Kredisi Hesaplama

Halkbank üzerinden çekilecek 200.000 Türk Lirası tutarındaki konut kredisi için 1.49% faiz oranı ve 120 ay vade ile aylık taksit tutarı, 3.558.27 Türk Lirası olurken geri ödenecek toplam tutar ise 430.592.08 Türk Lirası olacaktır (Maaş müşterileri için).

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 16:08

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mağdur
Mağdur - 6 gün Önce

Geç bile kaldınız Allah'ın cezaları

Hayri
Hayri - 6 gün Önce

Boşuna beklemişiz bosuna

Magdur
Magdur - 6 gün Önce

Geç kaldiniz bide devlet bankalarisiniz yazık bu garibana

Süleyman
Süleyman - 6 gün Önce

Tayyip oyları aldı sizede tekneyi vurur atta kalanın canı çıksın

Muhsin kırmac
Muhsin kırmac - 5 gün Önce

Hanı düşecekti yazık günah insanların duygularıyla bile oynuyorsunuz

esmer 16
esmer 16 - 5 gün Önce

Bakan Albayrak Ameridan müjdeyi verdi %1.28 den %1.45 e düştü işte daha ne bekliyoruz?

Ak değil kara
Ak değil kara - 5 gün Önce

Bunlar ülkeyi kötüye götürmek için gelmiş ler dünyaya

Yusuf can
Yusuf can - 4 gün Önce

Ulan dinsiz imansızlar.Düşürdünüz.Bize ev hayali kurdurdunuz.Şimdi geri yükseltttiniz.Yazıklar olsun