İki Dev Gölcük'te Bir Araya Gelecek

Dünya'nın en önemli iki otomotiv firması arasındaki yakınlık, Türkiye'de ilk atılımın gerçekleşeceğini gösteriyor. Volskwagen'in iki önemli modeli Türkiye'de üretilebilir.

İki Dev Gölcük'te Bir Araya Gelecek

Türkiye ekonomisini yakından ilgilendiren bir gelişme daha yaşanıyor. Amerika Birleşik Devletleri'nin otomotiv sektöründe öncü isimlerinden birisi olan Ford ile Alman otomotiv firması Volkswagen, birlikte yapacakları yeni çalışmalarının temellerini Türkiye'de atmaya hazırlanıyor.

Üretim amaçlı olarak Türkiye'de kurulacak zemin üzerinde üretilecek olan araçlar, Türkiye'den ihraç edilecek. Bu kapsamda Ford Motor Company'nin platformunda Custom'a denk olarak Volkswagen'in Transporter'i ve Transit'e karışık olarak da Crafter'in üretileceği bilgisi paylaşıldı.

Kaynaklar Kesin Gözüyle Bakıyor

Türkiye'de yankı uyandıran üç farklı kaynaktan elde edilen bilgilere göre Ford Otosan'ın Gölcük'te bulunan fabrikasında Volkswagen'in iki önemli modelinin üretimine geçileceği öngörülüyor. Bu konuyla ilgili olarak Ford Otosan yönetim kurulundan Haydar Yenigün'ün aktardığı bilgilere göre ise iki firma rasında uzun süredir görüşmelerin devam ettiği ancak bu konuyla ilgili olarak henüz resmi bir kararın alınmadığı öğrenildi. Çalışmaların son dönemde final aşamasına geldiğini ifade eden Yenigün, kısa bir süre dilimi içerisinde iki firma cephesinden de resmi bir açıklamanın basına aktarılacağını ifade ediyor.

Otomotiv sektöründen bir kaç kaynak tarafından teyit edilen bu bilgiler ışığında Türkiye'de Volswagen'in 150-180 bin adet skalasında otomotiv üretiminin gerçekleşeceği düşünülüyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 18:58

YORUM EKLE