İLBANK Kentsel Dönüşüm İçin Kredisi Tahsisi Yapacak!

Türkiye’nin İlk Bankalarından Olan İlbank, Belediyelere Kentsel Dönüşüm Uygulamalarında Kullanabilecekleri Kredi Tahsisi Yapabilecek!

İLBANK Kentsel Dönüşüm İçin Kredisi Tahsisi Yapacak!

Asıl kuruluş amacı belediye ve köylere finansal destek sağlamak olan İlbank’a, belediyelerin kentsel dönüşüm uygulamalarında kullanmaları amacıyla kullanabilecekleri kredi sağlama yetkisi verildi. 

6 Şubatta Ankara’da düzenlenen Kentsel Dönüşümde Yeni Dönem Tanıtım Toplantısında açıklama da bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İlbank’ı kentsel dönüşüm projelerinde etkin hale getireceklerini söyledi. Bu kapsamda İlbank’ın sunacağı kredilerden yararlanmak isteyen yerel yönetimler İlbank’ın kredi kullanım şartlarını taşıyabildiklerine dair belgeleri ibraz ederek uygun faiz oranları ile kredi kullanabilecekler. Murat Kurum açıklamalarında İlbank’ın sahip olduğu kârın, %51’lik kısmı ile nüfusunun 25 bin kişinin üzerinde olan bölgelerin başvurularını değerlendirebileceklerini bildirdi. Ayrıca yatırımcılara ve belediyelere yönelik yeni düzenlemelerin de getireliceğini açıkladı. Belediyelere yönelik düzenlemeler arasında, kentsel dönüşümde her şehrin kendine özgü bir şekilde dönüştürülmesi uygulaması dikkat çekiyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 16:48

YORUM EKLE