İmar Barışı Başvuruları Ne Zaman Sona Eriyor? Yoğun Talep ile Ertelendi!

İmar Barışı milyonlarca vatandaşın faydalandığı bir proje haline geldi. Yoğun talep üzerine İmar Barışı’na başvuru tarihi daha ileri bir güne ertelendi. İmar başvuruları için son tarih bilgisi detayları haberimizde.

İmar Barışı Başvuruları Ne Zaman Sona Eriyor? Yoğun Talep ile Ertelendi!

Yakın bir zamanda vatandaşların istekleri üzerine, mağduriyet oluşmaması için İmar Barışı başvuru süresi daha ileri bir tarihe atılmıştı. Yapı Kayıt Belgesi olarak bilinen İmar Barışı’na başvuru için son tarihi hakkında Resmi Gazete’de bilgilendirme niteliğinde bir yazı yayımlandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenen İmar Barışı’nda son başvuru tarihinin uzadığı yönünde bilgiler geldi. Cumhurbaşkanlığı’nca alınan karar Resmi Gazete’de yayımlandı ve son başvuru tarihi 15 Haziran 2019 olarak belirlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat onayı ile yayımlanan karara göre 31 Aralık 2017 tarihinden önceki süreçte yapılmış ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı yapılar için Yapı Kayıt Belgesi Başvuru kayıt tarihi 15 Haziran 2019’a kadar yapılabilecek.

İmar Barışı’ndan Ne Kadar Kişi Yararlandı

Çevre ve şehircilik Bakanlığı tarafından kişilerin devletle olumsuz ilişkilerinin ortadan kaldırılması, imara aykırı, ruhsatsız veya aykırı yapıların kayıt altına alınması ile beraber bu yapılara resmi kayıt kazandırılması amacıyla İmar Barışı projesi devreye sokuldu. İmar Barışı’ndan şimdiye kadarki sürede 10 Milyona yakın kişi faydalandı ve 17 Milyara yakın bir tutarda da ödeme yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2019, 23:36

YORUM EKLE

Popüler Haberler