İmar Barışı için ödeme süresi uzatıldı ve ödemelere taksitli ödeme seçeneği geldi!

İmar Barışı başvurusu işlemlerini gerçekleştiren vatandaşların Yapı Kayıt Belgesi ödeme tarihi konusunda kritik gelişmeler yaşandı. İmar Barışı Ödeme Süresi Uzatıldı! Ödeme tarihi 31 Aralık 2019’a kadar uzatıldı ve aynı zamanda bu ödemelere taksit imkanı da getirildi. İşte ayrıntılar…

İmar Barışı için ödeme süresi uzatıldı ve ödemelere taksitli ödeme seçeneği geldi!

İmar Barışı Ödeme Süresi Uzatıldı!

İmar Barışı başvurusunda bulunan vatandaşlarımızı yakından ilgilendiren açıklama yapıldı! Yapılan açıklamaya bakıldığında İmar Barışı başvurusunda bulunan vatandaşların Yapı Kayıt Belgesi ödemelerini yapacakları tarih 31 Aralık 2019’a kadar uzatıldı.

Diğer yandan bu ödemelere taksit imkanı da getirildi. Bu şekilde vatandaşların daha rahat bir şekilde ödemelerini gerçekleştirmesi amaçlandı. Ödemelerin %25’lik bölümünün peşin bir şekilde ve kalan %75’lik bölümünün taksitli bir şekilde ödenebileceği ifade edildi. Uygulama hakkındaki karar Resmi Gazete’de yayımlandı. İşte o karar…

CUMHURBAŞKANI KARARI

Karar Sayısı: 1267

31/12/2017 tarihinden önce yapılmış ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı yapılar için Yapı Kayıt Belgesi almak üzere başvuruda bulunmuş olanların yapı kayıt bedeli ödeme süresinin uzatılması hakkındaki ekli Kararın yürürlüğe konulmasına, 3194 sayılı imar Kanununun geçici 16. maddesi gereğince karar verilmiştir.

KARAR

Süre uzatımı

MADDE 1- (1) 31/12/2017 tarihinden önce yapılmış ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı yapılar için Yapı Kayıt Belgesi almak üzere 15/6/2019 tarihine kadar başvuruda bulunmuş olanların yapı kayıt bedeli ödeme süresi; yapı kayit bedelinin en az %25'inin 31/7/2019 tarihine kadar peşin olarak, kalan kısmının ise takip eden aylarda taksitli olarak ve her ayın birinde kalan kısmın %2 oranında artırılması suretiyle hesaplanacak miktarın yatırılması şartıyla 31/12/2019 tarihine kadar uzatılmıştır.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2019, 13:17

YORUM EKLE

Popüler Haberler