İmar Barışında o süre uzatıldı! Karar Resmi Gazetede yayımlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 30 Haziran'da sona ermesi planlanan İmar Barışı ödemelerinin süresinin 31 Aralık tarihine kadar uzatıldığını açıkladı. Karar resmi Gazetede yayımladı.

İmar Barışında o süre uzatıldı! Karar Resmi Gazetede yayımlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İmar Barışı'nda yapı kayıt belgesi başvurularının 31 aralık tarihine kadar uzatıldığını açıkladı. Cumhurbaşkanlığı tarafından alınan karar Resmi Gazatede yayımlandı. 

Buna göre, 15 Haziran'a kadar İmar barışı için başvuruda bulunanlar, yapı kayıt bedelinin en az yüzde 25'ini 31 Temmuz'a kadar peşin, kalan kısmını ise takip eden aylarda taksitli olarak 31 Aralık'a kadar yatırabilecekler.

Resmi Gazete´de yayımlanan karar doğrultusunda, 31 Aralık 2017´den önce yapılmış ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı yapılar için Yapı Kayıt Belgesi almak üzere başvuruda bulunmuş olanların yapı kayıt bedeli ödeme süresi uzatıldı.

Resmi Gazete'de, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay´ın imzasıyla yayımlanan kararda;

"31/12/2017 tarihinden önce yapılmış ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı yapılar için Yapı Kayıt Belgesi almak üzere 15/6/2019 tarihine kadar başvuruda bulunmuş olanların yapı kayıt bedeli ödeme süresi; yapı kayıt bedelinin en az yüzde 25'inin 31/7/2019 tarihine kadar peşin olarak, kalan kısmının ise takip eden aylarda taksitli olarak ve her ayın birinde kalan kısmın yüzde 2 oranında artırılması suretiyle hesaplanacak miktarın yatırılması şartıyla 31/12/2019 tarihine kadar uzatılmıştır." ifadeleri kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2019, 13:17

YORUM EKLE

Popüler Haberler