İNG Bank Konut Kredisi Faiz Oranlarını Artırdı! Ing Bank Güncel Ev Kredisi Faiz Oranları

Ülkemizde doların artışına bağlı olarak birçok alanda zam yapıldığı gibi bankaların faiz oranlarına da artış geliyor. Son olarak İNG Bank konut kredisi faiz oranlarına da zam yapıldı. İNG Bank konut kredisi faiz oranları arttı! İşte son faiz oranları…

İNG Bank Konut Kredisi Faiz Oranlarını Artırdı! Ing Bank Güncel Ev Kredisi Faiz Oranları

Son dönemlerde ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılara bağlı olarak her sektör olumsuz etkileniyor. Son olarak İNG Bank konut kredisi faiz oranlarına da yükseliş geldi. İNG Bank 10 yıl vadeli konut kredisi faiz oranlarını artırarak 1,82’ye yükseltti.

Banka sektörü de ekonomiden etkileniyor. İNG Bank konut kredisi faiz oranlarını artırmaya gitti. Son olarak 15 Nisan 2019 tarihinde 10 yıllık konut alımlarında faiz oranlarını 1,82’ye yükselten İNG Bank, öncesinde belirlediği faiz oranı ise 1,71 şeklindeydi.

İNG BANK KONUT KREDİSİ FAİZLERİ NE KADAR YÜKSELDİ?

Aldığımız son bilgilere göre İNG Bank konut kredisi faiz oranlarını güncelleyerek artırdı. İNG Bank güncel konut kredisi faiz oranları şu şekildedir:

36 aya kadar yüzde 1.97

48 aya kadar yüzde 1.9

60 aya kadar yüzde 1.87

2 aya kadar yüzde 1.85

96 aya kadar yüzde 1.83

120 aya kadar yüzde 1.82

Yükselmeye rağmen İNG Bank konut kredisi alanlara hayat ve konut sigortasında yüzde 0.3 oranında bir indirim de uyguluyor. Böylece indirimlerle birlikte faiz oranları yüzde 1.79 oranına denk geliyor.

İNG BANK KONUT KREDİSİ NASIL HESAPLANIR?

Bankaların konut kredisi hesaplamalarına değinelim. İNG Bank konut kredisi hesaplayacak olursak 100.000 TL kadar kredi çektiğinizde 10 yıl vadeyle geri ödeme yapacak olursanız aylık taksit ödemeniz 2.050 TL fiyatına denk geliyor. Toplamda geri ödeyeceğiniz tutar 246.700 TL fiyatına denk geliyor.

İNG BANK KONUT KREDİSİ KREDİ MASRAFLARI NE KADAR?

İNG Bank konut kredisi masraflarına değinecek olursak, ekspertiz ücreti olarak 750 TL para ödemek zorundasınız. Ekspertiz ücretini değer tespiti için vereceksiniz. İpotek tesis ücreti de var. Bu ücret de 260 TL olarak belirlendi. İNG Bank DASK ücreti de 120 TL olarak karşımıza çıkıyor. İNG Bank’tan konut kredisi çekerken bu kriterlere dikkat etmelisiniz.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 08:08

YORUM EKLE

Popüler Haberler