İngiltere-Türkiye Ticaret Hacmi Artırılacak

İngiltere City of London Belediye Başkanı Charles Bowman, Türkiye ziyareti öncesi önemli açıklamalarda bulundu. Bowman, ekonomik ilişkilerin artırılacağı mesajını verdi.

İngiltere-Türkiye Ticaret Hacmi Artırılacak

City of London Belediye Başkanı Charles Bowman, Türkiye ziyaretini geçtiğimiz yıldan beri beklediğini söyledi. Ülke çapında City of London’un büyük bir öneme sahip olduğuna dikkat çeken Bowman, Londra’da 250’den fazla banka olduğunu hatırlattı. Beraberinde bir iş heyetiyle Türkiye’ye geleceğini söyleyen Belediye Başkanı, fırsatların büyütülmesi gerektiğinin altını çizdi. Ziyaretinin tesadüf olmadığını ifade eden Bowman, güçlü olan ilişkinin daha da güçlendirilmesi gerektiğini paylaştı.

İş Birliği Yapmaya Hazırız

Londra’nın finans noktasında İstanbul’a katkıda bulunabileceğini aktaran Bowman, iş birliği yapmaya hazırız dedi. Altyapının dünya çapındaki öneminin altını çizen Belediye Başkanı’nın İstanbul’da bir konferansa katılacağı da iddia edilmekte.

Bowman, 2017 için Türkiye-İngiltere arasındaki ticaretin 20 milyar dolarlık hacmin hedef olduğunu ve bu hedefin aşıldığını aktardı. Türkiye’deki finans sektörünün gelişmekte olduğunun altını çizen Bowman, Londra’nın destek sağlayabileceğini ve işbirliği yapabileceğini paylaştı. Ziyaret esnasında hükümet yetkilileri, denetleyici ve düzenleyici kurumlarla da görüşmeler yapılacak. Bunun yanında ticaret örgütlerinden bazı önemli isimlerin de Londralı heyetin ziyaretinde yer alacağı konuşuluyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2018, 14:36

YORUM EKLE