İpotek karşılığı ile kredi nasıl çekilir? İpotek ile kredi veren bankalar

Kredi çekmek isteyen vatandaşlara bankalar çok zor kredi veriyor. İpotek karşılığı ile kredi çekebilirsiniz. Fakat bu krediyi bazı bankalar vermektedir. Hangi bankaların ipotek karşılığı ile kredi verdiğini haberimizden öğrenebilirsiniz.

İpotek karşılığı ile kredi nasıl çekilir? İpotek ile kredi veren bankalar

Kredi almak isteyen müşteriler bankalara akın etmekte. Geleceğe yatırım veya ihtiyaç için kredi çekmek isteyen müşteriler ipotek karşılığı kredi çekmek istiyor. Müşteriler gelir vergilerini resmiyete dökerek bankaya vermek zorunda ayrıca emeklilik hesap cüzdanı veya kira gelir sözleşmesi gibi vergi levhalarını bankalara vermek zorunda. Bu belgelerden birine sahipseniz bankaya giderek kredi alabilirsiniz.

Bankalardan İpotek Karşılığı Kredi Nasıl Alınır?

Bankalardan kredi almanın en kolay yollarından biri de ipotek karşılığı kredi çekmek. Müşterilerin en çok tercih ettiği kredi alma sistemi olarak kullanılan ipotek karşılığı kredinin nasıl alınacağı merak ediliyor. İpotek ettireceğiniz şey eviniz ise bu evin tapusunda sizin isminiz gerekmemektedir. Tapu sahibiyle birlikte bankaya giderek kredinizi alabilirsiniz. Kendi rızasıyla bankaya giderek evini ipotek ettirmesi gerekmektedir. Krediyi çektikten sonra tüm borcunuzu ödeyene kadar ipotek bankada kalmaktadır. Borcunuz bittikten sonra ipoteğinizi bankadan geri alabilirsiniz.

Kredi çekmek için gayrimenkul veya konut ipoteğini bankaya verdiğinizde bankanın istediği diğer şartları da karşılamanız gerekmektedir. Konut ipoteği için bankalar konutun tam karşılığı olan ücreti vermemektedir. Ekspertiz değerine göre kredi vermektedir. Faiz ve diğer tutarları da hesaba katarak maksimum kredi miktarı hesaplanır. 90.000 TL değerindeki bir konutun ipoteği 90.000 TL etmez. Faiz masraflarını da hesaba katarak krediyi hesaplar. Bankaların faiz oranları ve maksimum kredi tutarı hesaplandıktan sonra kredinizi alabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2019, 13:02

YORUM EKLE