İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2019 İpotekli İhtiyaç Kredisi Şartları ve Detayları

Ülkemizde ne yazık ki ekonomik koşullar sebebi ile kara listeye alınan ve kredi çekmesi imkansız hale gelen birçok vatandaşımız bulunmaktadır. Fakat kara listeye alınan vatandaşlarımızın üzülmesine gerek yok. Kredi çekebilmek için farklı yöntemler de bulunuyor. Bunlardan bir tanesi yüksek gelirli birini kefil olarak göstermektedir. Öteki ise ipotek gösterecek bir taşınmazın kullanılmasıdır. İşte İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar…

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2019 İpotekli İhtiyaç Kredisi Şartları ve Detayları

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Ziraat Bankası İpotekli Krediler

Ziraat Bankası yüksek miktarda ihtiyaçları karşılayabilmek için ipotekli kişisel krediler kullandırmaktadır. Uzun vade seçenekleri ile vatandaşa hizmet veren kamu bankası olan Ziraat Bankası’ndan kredi kullanılabilmesi için en yakın şubeye gidilmesi yeterlidir.

Kredinin özellikleri aşağıdaki kısımda sıralanmıştır.

1- En uzun vade imkanı 48 ay olarak belirlenmiştir.

2- İpotek edilecek taşınmazların ekspertiz değerlerinin %80 oranına kadar kredi kullanılabilmesi olanağı sunulmaktadır. İmarı yapılmış arsalar için ise ekspertiz oranının %50’si kadarı kullanılabilmektedir. İşyeri ekspertiz değerlerinin %75 oranına kadar kredi verilmektedir.

3- Kredinin çekilmesinde sebep olarak gösterilen taşınmaza ipotek yapılacaktır.

4- Kredinin ödenmesi boyunca, hayat, konut ve deprem sigortaları yapılmaktadır.

5- Banka şubelerinin talep etmesi durumunda müşterilerden ek teminat istenebilmektedir.

Halkbank Teminatlı İhtiyaç Kredisi

Kredi güvencesine konut teminatı karşılığında ihtiyaç kredisi verilmektedir. Mortgage yasası ile birlikte düzenlenen bu uygulamadan faydalanabilmek için en yakın Halkbank şubesi ziyaret edilmelidir.

 Kredinin özellikleri aşağıdaki kısımda sıralanmıştır.

1- İpotek edilecek konut üstüne 1. Dereceden ipotek yapılmaktadır.

2- Kredilerden ipotek olarak gösterilecek evin ya da işyerinin ekspertiz değerinin %80’i kadar kredi çekilebilmektedir.

3- En çok kredi vadesi 48 ay olarak belirlenmiştir.

4- 100.000 TL seviyesinde çekilen kredinin aylık ödemesi 3.095,28 TL ile 48 ay vade 500 TL tahsis ve 805,76 TL masraf ücreti vererek, %1,52 oranında faiz ile kredi çekilebilmektedir.

Denizbank Ev Teminatlı İhtiyaç Kredisi

48 aya kadar ulaşabilen vade imkanları ve düşük faiz oranları ile yüksek tutarlı para ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için Denizbank vatandaşlara ev teminatlı ihtiyaç kredisini sunuyor. Müşterilere konutun ekspertiz değerinin en fazla %80’i kadar kredi verilmektedir. Aşağıdaki tabloda Denizbank ihtiyaç kredisi faiz oranları yer almaktadır.

Vakıfbank

48 aylık ödeme imkanları ile 3 aylık dönemlerle ve değişim gösteren taksitlerle kredi kullanmak ister misini? Eğer isterseniz doğruca Vakıfbank şubelerine gidin. Diğer çoğu bankada olduğu gibi Vakıfbank’ta da taşınılmazın ekspertiz değerinin %80’i kadar kredi verilebilmektedir. Başvuruda bulunabilmek için talep edilen evraklar aşağıdaki kısımda sıralanmıştır.

1- Nüfus cüzdan fotokopisi

2- Konutun ekspertiz raporu

3- İpotek ettirilecek olan taşınmazın kat mülkiyeti, kat irtifakı fotokopisi

4- İkametgah veya borçlu olacak kişinin su, doğalgaz, elektrik faturası

Türkiye İş Bankası

İş Bankası tarafından sunulan kredi imkanları konutların ekspertiz değerlerinin yalnızca %50 ‘si ile kısıtlı olmaktadır. Bu kredi kapsamında konutlara ipotek konmaktadır. Daha fazla bilgi alabilmek için İş Bankası resmi intenet sitesine ya da İş Bankası şubelerine gidebilirsiniz.

Akbank

Bir teminat göstererek Akbank’tan kredi çekilebilmektedir. Ücretli olanlar maaş bordrolarını, serbest meslektekiler vergi levhalarını, emekliler ise banka defterlerini gelir gösteren belge olarak kullanabilirler ve başvuruda bulunabilirler. Krediden faydalanabilmek için aşağıdaki koşulların sağlanması gerekmektedir.

1- Reşit olunması

2- İstihbarat ve riskte olumsuz ibarelerin yer almaması

3- Kredi taksitlerinin aile gelirinin en çok %50’sine denk olması

4- Konut ve iş yerinin ipotek olarak gösterilmesi

Garanti Bankası

Evini gösteren Mortgage kampanyası ile kredi kullandırmakta olan Garanti bankası sloganda belli olduğu gibi ev teminatı ile kredi vermektedir. 48 ay vade ile kredi kullandıran banka kefil koşulu aramamaktadır. Ancak istisnai durumlarda kefil şartı istenebilmektedir. 24 ay içinde kredi limitleri kullanılabilmektedir. Sabit faizli uygulamalar bulunmaktadır ve sabit faizli kredilerde, taksitlerinizin bir ya da birkaç tanesi için erken ödeme talebinde bulunulabilmektedir. Bu talepte bulunulması sonrasında kalan vade oranı 36 ayı geçmemiş ise ödenen ana para miktarının %1’lik bölümünü, 36 aydan fazla ise %2’lik bölümünü geçmeyecek miktarda masraflar tahsil edilir. Faiz oranları şu şekildedir;

6 ay,12 ay, 18 ay, 24 ay, 36 ay ve 48 ay için %1,60 oranında faiz uygulanmaktadır.

HSCB

48 aya kadar ulaşabilen vade seçenekleri ile tek seferde ve düşük sigorta prim ödemelerinden faydalanılabilmektedir.

Kredilerin kullandırılmasında talep edilen evraklar aşağıdaki kısımda sıralanmıştır.

1- Başvuru formu

2-Kimlik kartı

3-Gelir belgesi

4-Serbest meslek ise ticaret sicil gazetesi

5-Sahip olunan ve ikamet edilen konutun tapu fotokopisi

6- Son ayın SGK bildirgesi

7- Başvuru formunda ifade edilen ev adresine ait ve gerçek kişinin sahibi olduğu son dönem elektrik, su, doğalgaz ya da telefon faturası aslı.

50.000 TL tutarında önek kredi kapsamındaki maliyet değerleri aşağıdaki kısımda yer almaktadır.

TEB

TEB’den çekilebilecek kredilerin tutarları, ipotek gösterilen evlerin ekspertiz değerlerinin %60 ‘ı kadar olabilmektedir.

Asgari faiz oranı %0,5 olarak belirlenmiştir. En fazla faiz oranı ise %1,60 olarak saptanmıştır.

QNB Finansbank

QNB Finansbank ile büyük düşünmek serbest! 120 ay vadeli 1.000.000 TL kredi çekebilme imkanı QNB Finansbank ile sunulmaktadır. En fazla 1.000.000 TL kredi kullanılabilmektedir ve krediler TL cinsinden alınabilir. Teminat gösterilmesi için konut, arsa ya da işyerleri kabul görmektedir. Konut ve işyerlerinin ekspertiz değerlerinin %75’i, arsaların ise %50’si tutarında kredi kullanılabilmektedir.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2019, 02:23

YORUM EKLE

Popüler Haberler