İş Bankası ihtiyaç, taşıt, konut kredisi ve kredi kartı taksitlerini 3 ay erteleme şartları ve faizi ne kadar?

İş Bankası müşterilerine kredi borçlarında 3 aya kadar erteleme fırsatı veriyor. Peki İş Bankası ihtiyaç, taşıt, konut kredisi ve kredi kartı taksitlerini 3 ay erteleme şartları ve faizi ne kadar? İş Bankası kredi ertelemesi hakkında merak edilenler haberimizde.

İş Bankası ihtiyaç, taşıt, konut kredisi ve kredi kartı taksitlerini 3 ay erteleme şartları ve faizi ne kadar?

Korona virüsün ekonomik etkilerini azaltmak için bankalar ekonomik destek paketleri hazırladı. Bu kapsamda İş Bankası müşterilerine ihtiyaç, taşıt ve konut kredi taksitlerinde erteleme fırsatını sundu. Banka kredi borçlarının yanı sıra kredi kartı borçlarını da 3 ay kadar erteliyor.

İş Bankası kredi veya kredi kartı borcu ertelemeleri başvuru yapılması halinde gerçekleşiyor. Banka müşterileri bankanın mobil uygulaması, intenet bankacılığı veya çağrı merkezi üzerinden borç erteleme başvurusu yapabilir. İntenet bankacılığında ‘Krediler’ bölümüne girerek kredi bilgilerinize ulaşabilir ve erteleme talebinde bulunabilirsiniz.

Ödeme planı onaylandıktan sonra taksitleriniz 3 ay ertelenecek. Erteleme yapıldıktan sonra borç ödemesi yapmak isteyenler İşCep mobil uygulamasından veya intenet şubesinden borç ödemesi yapabiliyor.

Ancak banka konut kredisiyle alınmış borç bitmeden satılmış olan konut kredilerinde erteleme işlemini online sistem üzerinden yapmıyor. Bu işlem için bankanın şubelerine gidilmesi gerekmektedir.

Konut kredisi erteleme hesaplama

İş Bankası 24 Aralık 2019 tarihinde % 1 faiz oranıyla ve 12 ay vade ile 10.000 TL kredi veriyordu. Bu kredi üzerinden hesaplama yapacak olursak kredi faizi ile bankaya ödenecek tutar 10.661.88 TL’dir. Eğer bu borca erteleme talebi olursa ödenecek tutar 10.875.32 TL olacaktır. Yani erteleme farkı 213.45 TL’dir.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 20:24

YORUM EKLE

Popüler Haberler