İş Bankası Kampanyalı Konut Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplaması

Son bir haftada faiz artırımına gitmeyen nadir bankalardan olan İş Bankası, kampanyalı konut kredisi faiz oranları ve hesaplaması merak edilmeye başlandı. Banka, kampanyalı ürünlerden yararlanan müşterilerine düşük faiz oranlarıyla kredi kullandırmaktadır.

İş Bankası Kampanyalı Konut Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplaması

Son bir haftalık süre zarfında kamu bankaları da dahil olmak üzere 9 banka konut kredilerinde faiz oranını artırdı. Ancak İş Bankası faiz oranını değiştirmedi. Banka, konut kredilerinde yüzde 2.20 oranında faiz uygulamaktadır. Kampanyalı ürünlerden faydalanmak isteyen banka müşterileri ise yüzde 1.72 faiz oranıyla konut kredisi finansmanı alabilmektedir. Bununla birlikte banka hayat ve konut sigortasını da yaptırmayı bir prosedür olarak uyguluyor.

İş Bankası Kredi Maliyet Tutarları

İş Bankası’nın kampanyalı konut kredilerinde hayat ve konut sigortası yaptırmak zorunlu. Sigorta masrafları müşterinin yaşına ve cinsiyetine göre değişiklik göstermektedir ancak bu rakam yıllık ortalama 300 TL, hayat sigortasıysa 1450 TL’dir.

Konut Kredisi Masraf Detayları

İş Bankası’nın konut kredisine uygulanan ek masraflar olarak; 1000 TL ekspertiz ücreti, 150 TL ipotek tesis ücreti, kredi tutarının yüzde 0.5’i tutarında kredi tahsis ücreti ve 170 TL DASK  ücreti alınmaktadır.

İş Bankası Konut Kredisi Geri Ödeme Hesaplaması

İş Bankası’nın kampanyalı ürününü kullanan bir müşteri yüzde 1.72 faiz oranıyla 10 yıl vadeli 100.000 TL konut kredisi kullanırsa, bankaya ödeyeceği aylık taksit tutarı 1975 TL olmaktadır. Vade süresi boyunca bankaya ödenmesi gereken toplam tutar ise 237.000 TL’ye tekabül etmektedir.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2019, 08:20

YORUM EKLE