İsim Değişikliği KAP'a Bildirildi, Dev Banka Faaliyetlerini Garanti BBVA Olarak Yürütecek

Garanti Bankası BBVA Grubu'nun yürüttüğü dijital dönüşüm stratejisi doğrultusunda gerekli yasal süreçlerin tamamlanmasından ardından bankacılık faaliyetlerini "Garanti BBVA" markasıyla sürdüreceğini KAP'a bildirdi.

İsim Değişikliği KAP'a Bildirildi, Dev Banka Faaliyetlerini Garanti BBVA Olarak Yürütecek

Garanti Bankası bundan sonra faaliyetlerini Garanti BBVA olarak sürdürecek. Garanti Bankası, KAP'a yolladığı açıklamayla faaliyetlerini Garanti BBVA olarak sürdürmek üzere genel müdürlüğü yetkilendirdiğini açıkladı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu'na gönderilen açıklamada  "Bankamız Yönetim Kurulunca, tüm yasal ve içsel süreçlerin tamamlanmasını takiben faaliyetlerin "Garanti BBVA" işletme adı ile yürütülmesine ve işletme adının tescil ve ilan edilmesi hususunda Genel Müdürlüğün yetkili kılınmasına karar verilmiştir. Bilgilerinize sunarız" ifadeleri kullanıldı.

Garanti Bankası tarafından geçtiğimiz ay konuyla ilgili bir açıklama yapılmış ve "Garanti'nin bünyesinde bulunduğu BBVA Grubu, yürüttüğü dijital dönüşüm stratejisi doğrultusunda, dinamik ve dijital dünyaya uygun olarak yenilenen logosu ile faaliyet gösterdiği tüm pazarlarda tek bir global markaya, "BBVA"ya dönüşüyor" denilmişti. 

İspanyol BBVA yüzde 49.85 oranındaki hissesiyle Garanti Bankası'nın hakim ortağı konumunda bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 14:11

YORUM EKLE

Popüler Haberler