İşsiz kalanlara devletten 1.700 – 4.000 TL arası aylık destek verilecek!

Devlet Koronavirüs sürecinde işsiz kalan kişilere destek verecek. Bu süreçte işsiz kalanlara devlet tarafından 1700 TL ile 4000 TL arasında aylık verilecek.

İşsiz kalanlara devletten 1.700 – 4.000 TL arası aylık destek verilecek!

Koronavirüs tedbirinden dolayı zor duruma düşen vatandaşlara devlet tarafından çeşitli destekler yapılacak. Ülkemizde virüse karşı büyük çağlı önlemler hayata geçirilirken, çalışan kişiler işlerine gidemediği için ekonomik olarak zor duruma düştü. Devlet ekonomik olarak Koronavirüs salgınından etkilenmemek için bazı paketler hazırladı.

İşsiz Kalanlara Devletten Destek Geliyor

Devlet tarafından Koronavirüs önlemleri kapsamında işsiz kalan kişilere çeşitli destekler hazırlandı. İşsiz kalan vatandaşlara verilecek olan desteklerle vatandaşların ekonomik durumunu düzelmesi hedefleniyor. Devlet bu süreçte işsiz kalan kişilere aylık bağlayacak. İşsiz kalan kişilere devlet desteği olarak 1700 TL ile 4000 TL arasında aylık ödenecek. Bu desteğin yanı sıra ekonomik durumu iyi olmayan ailelere 1 Nisan’da 1000 TL nakit destek yapılacak.

Devlet asgari ücretli vatandaşların zor duruma düşmemesi için Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na 180 milyon TL kaynak verildi.

Devlet Koronavirüs önlemleri sürecinde sağlık çalışanlarına da çeşitli destekler verecek. Bu süreçte bütün sağlık çalışanlarına 3 ay boyunca geçerli olacak şekilde üst tavandan yapılacaktır. Sağlık çalışanları için 5,7 Milyar TL kaynak aktarıldı. Bu paketle sağlık çalışanlarına destek sağlanacak.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2020, 01:42

YORUM EKLE

Popüler Haberler