İstanbul'da Kiralık ve Satılık Konut Fiyatları Ne Durumda? Konut Satış Fiyatları Ortalaması Ne Kadar?

İstanbul'da yerleşim ve ticari faaliyetle kullanılmak üzere kiralık ve satılık konut fiyatları ne durumda, konut satış fiyatları ortalaması ne kadar? İstanbul'da ilçelerdeki konutların metrekare başına fiyatları, kira ortalaması ve amortisman süresi ortaya çıktı.

İstanbul'da Kiralık ve Satılık Konut Fiyatları Ne Durumda? Konut Satış Fiyatları Ortalaması Ne Kadar?

Konut fiyatları, taşınmazın bulunduğu bölgenin işlekliğine, kalitesine, merkezi oluşu gibi parametrelerle ölçülmektedir. İnşaat malzemesi fiyatlarının yükselmesi, döviz kurundaki dalgalanmalar gibi birçok etmen fiyatlarda belirleyici olmaktadır.

İstanbul, konut fiyatlarının en yüksek olduğu iller arasında yer almaktadır. İstanbul’daki konutların bölge bölge güncel fiyatları, kiraları ve geri dönüş (amortisman süresi) ortaya çıktı.

İstanbul Beşiktaş Güncel Konut Fiyatları

İstanbul Beşiktaş’ta konutların ortalama metrekare başına satış fiyatı 10 bin 350 TL’dir. Beşiktaş’taki konutların kira ortalaması 2 bin 898 TL ve amortisman süresi ise 36 yıldır.

İstanbul Sarıyer Güncel Konut Fiyatları

İstanbul Sarıyer’de konutların ortalama metrekare başına satış fiyatı 8 bin 704 TL’dir. Sarıyer’deki konutların kira ortalaması 3 bin 474 TL ve amortisman süresi ise 30 yıldır.

İstanbul Bakırköy Güncel Konut Fiyatları

İstanbul Bakırköy’de konutların ortalama metrekare başına satış fiyatı 8 bin 684 TL’dir. Bakırköy’deki konutların kira ortalaması 1414 TL ve amortisman süresi ise 36 yıldır.

İstanbul Kadıköy Güncel Konut Fiyatları

İstanbul Kadıköy’de konutların ortalama metrekare başına satış fiyatı 7 bin 207 TL’dir. Kadıköy’deki konutların kira ortalaması 2 bin 448 TL ve amortisman süresi ise 35 yıldır.

İstanbul Adalar Güncel Konut Fiyatları

İstanbul Adalar’da konutların ortalama metrekare başına satış fiyatı 6 bin 110 TL’dir. Adalar’daki konutların kira ortalaması 1738 TL ve amortisman süresi ise 30 yıldır.

Ticari Fiyatların En Yüksek Olduğu İlçeler ve Kira Tutarları

İstanbul Beşiktaş Güncel Ticari Gayrimenkul Fiyatları

İstanbul Beşiktaş’taki iş yerlerinin metrekare başına ortalama satış fiyatı 15 bin 455 TL’dir. Kira tutarı ortalama 6 bin 609 TL ve amortisman süresi ise 32 yıldır.

İstanbul Beyoğlu Güncel Ticari Gayrimenkul Fiyatları

İstanbul Beyoğlu’nda iş yerlerinin metrekare başına ortalama satış fiyatı 11 bin 337 TL’dir. Kira tutarı ortalama 3 bin 795 TL ve amortisman süresi ise 30 yıldır.

İstanbul Kadıköy Güncel Ticari Gayrimenkul Fiyatları

İstanbul Kadıköy’deki iş yerlerinin metrekare başına ortalama satış fiyatı 10 bin 667 TL’dir. Kira tutarı ortalama 3 bin 348 TL ve amortisman süresi ise 33 yıldır.

İstanbul Bakırköy Güncel Ticari Gayrimenkul Fiyatları

İstanbul Bakırköy’deki iş yerlerinin metrekare başına ortalama satış fiyatı 9 bin 200 TL’dir. Kira tutarı ortalama 3 bin 642 TL ve amortisman süresi ise 28 yıldır.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 08:03

YORUM EKLE

Popüler Haberler