İstanbul'da Konut Fiyatları ve Kiralar Artmaya Başladı

2019 yılı gayrimenkul sektörü için hızlı başladı. İstanbul'da konut fiyatları ve kiralar yükselmeye başladı. Peki yatırıma en müsait ilçeler hangileridir?

İstanbul'da Konut Fiyatları ve Kiralar Artmaya Başladı

Durgun geçen 2018 yılının ardından İstanbul’da konut fiyatları 2019’un ilk çeyreği içerisinde artış trendine girdi. Dolar/TL de yaşanan düşüşler konut piyasasının hareketlenmesine bağlı olarak vatandaşta konut yatırımına hız verdi.

En Çok Değerlenen İlçe Neresi Oldu?

Konut satışları ve fiyatlar baz alındığında geçtiğimiz yıla oranla Beykoz’da gerçekleşti. Son hareketlenme ile Beykoz’da bir dairenin satış fiyatı ortalama 1 milyon 782 bin 450 lira olurken, yatırımınızın getirisi olan kira bedeli ise yaklaşık 2000 TL oldu. Beykoz’u İstanbul2un gözde ilçeleri Beşiktaş, Kadıköy, Sarıyer ve Üsküdar takip ediyor.

Piyasanın son günlerdeki kıpırdanmasıyla birlikte pek çok mütahit yarım kalan projelerine yeniden başladı.

Kiranın birincisi Sarıyer İlçesi Oldu.

Sarıyer’de kiralar ortalama 3 bin 364 TL yi bulurken, en pahalı ilçeler sıralamasında Beşiktaş ikinci sırada yer alırken Beşiktaş’ta bir konut için istenen kira bedeli 2 bin 870 TL düzeylerinde devam ediyor. Kadıköy’ün popüler yerlerinden Moda, Fenerbahçe, Caddebostan’da kiralar 2 bin 500 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Yatırım Amorti Etmede En Etkin İlçe Eyüpsultan Oldu.

Konut yatırımında yatırdığınız parayı geri alma sürelerine bakıldığında Eyüpsultan ve Beyoğlu 19 yıl ile en verimli ilçe olurken, Gaziosmanpaşa 20 yıl, Küçükçekmece ve Zeytinbunu 21 yıl ile en verimli ilçeler oldular.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 22:45

YORUM EKLE