İstasyonlara Bir Zam Daha Geldi

EPGİS, resmi olarak bir bilgilendirme paylaştı ve bu kapsamda benzin, motorin ve LPG'de fiyat artışı yapılacağı duyuruldu. Artışlar ise ÖTV'den mahsup edileceği için pompaya yansımayacak.

İstasyonlara Bir Zam Daha Geldi

Türkiye ekonomik açıdan dalgalı bir süreçte iken peşpeşe gelen akaryakıt ve doğalgaz zamları gündeme gelmeye devam ediyor. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından bildirilen fiyat artışları ise daha önce de mecliste onaylanan kanuna göre ÖTV'den mahsup ediliyor ve bu sayede de pompaya yansımıyor. Bu kapsamda yeni bir fiyat artışı gündeme geldi ve 4 Eylül itibariyle geçerli olacak artış miktarı resmi olarak EPGİS tarafından duyuruldu. Yaşanan artış bu defa da pompaya yansımayacak haberş vatandaşı sevindirdi.

MOTORİNDEN ARTIŞ REKORU

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası tarafından yayınlanan bildirime göre gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzin, motorin ve LPG'de fiyat artışı yapılacak. Yapılacak olan artışların miktarı ise; benzin için 51 kuruş, motorin için 56 kuruş, LPG otogaz için ise 28 kuruş olarak belirlendi. Artışlar ÖTV oranından mahsup edilecek ve pompa fiyatlarına yansımayacak, böylelikle de tüketicinin cebinden çıkmayacak. Daha önce de yapılan artışlar pompaya yansımazken güncel artışların toplamı 2 TL'yi geçmiş durumda. Yakın tarihte fiyatlarda ÖTV'den mahsup edilmeyecek bir şekilde artış yaşanıp yaşanmayacağı ise vatandaşlar tarafından merak ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2018, 23:40

YORUM EKLE