İşten işçi çıkarma asaklandı mı? İşverenler işçileri ne kadar süreyle işten çıkaramayacak?

Vatandaşlar son günlerde "İşten işçi çıkarma yasaklandı mı?" ve "İşverenler işçileri ne kadar süreyle işten çıkaramayacak?" gibi soruların yanıtlarını araştırıyor. Peki işten çıkarma artık yasak mı? İşte detaylar..

İşten işçi çıkarma asaklandı mı? İşverenler işçileri ne kadar süreyle işten çıkaramayacak?

Son günlerde gündemde sıkça araştırılan konular arasında çalışan işçilerin işten çıkarılmasının yasak olup olmadığı yer alıyordu. Peki işten çıkarma yasaklandı mı?

Yeni düzenleme doğrultusunda fesih yasağı doğrultusunda işçiler ücretsiz izine ayrılabilecekler ayrıca ücretsiz izin sürecinde işçilere günlük 39 lira 24 kuruş ödeme yapılacak. 6 ay sürecek bu uygulama Mart’ın 15’inden sonra geçerli olacak. Meclise yasa teklifi olarak sunulan düzenleme kabul edilirse uygulamaya geçilecek.

Ücretsiz İzin Nedir?

Ücretli izin, çalışan kişinin izinde olduğu süreçte maaşını alabiliyor olmasıdır. Ücretli izinde maaşta herhangi bir kesilme yapılmaz. Ücretsiz izinde ise çalışan izinde olduğu süreçte çalışıyor sayılmaz ve maaş ödemesi almaz.

İş ilanlarından kamu haberlerine, tüm gelişmeleri anbean takip etmek için Haberport mobil uygulamasını şimdi indir!>>>Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Instagram hesabın, haber kaynağın olsun! Haberport’u hemen takip et tüm gelişmeleri anında yakala >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Siyaset, ekonomi, spor ve teknoloji… Merak edilen tüm haberlere ve tartışmalara Facebook Grubumuza katılarak ulaş! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 22:55

YORUM EKLE

Popüler Haberler