İVME Finansman Paketi Nedir? Paket Desteklerinden Nasıl Yararlanılır?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı İvme Finansman Paketi nedir ve paket desteklerinden nasıl yararlanılır? Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, ivme paketine ilişkin açıklamalarda bulundu. Aydın, diğer bankaların da benzer paketleri hazırlaması gerektiğini belirtti.

İVME Finansman Paketi Nedir? Paket Desteklerinden Nasıl Yararlanılır?

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, geçtiğimiz gün Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı İvme Finansman Paketi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Albayrak, üç kamu bankası (Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank)’ın üç sektöre 30 milyar TL’lik kredi desteği vermesi konusunda mutabakata varıldığını belirtmişti. Aydın ise üç kamu bankasının müşterek olarak finansman paketinin hazır hale getirileceğinin altını çizerek, ilerleyen süreçte diğer bankaların da benzer çalışmalar yapacaklarını aktardı.

Küresel Ticaret Payı Artırılacak

Ziraat Bankası Genel Müdürü Aydın, İvme Finansman Paketi toplantısına katılmaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade ederek, üç bankanın İvme Finansman Paketi’ni hazırladığını aktardı. Bu konuda yönlendirmelerin Albayrak tarafından yapıldığının altını çizen Aydın, finansman paketiyle amaçlananın Türkiye ekonomisinin büyümesi, gelişmesi ve küresel ticaretten alınan payın artırılması olduğunu anlattı.

Diğer Bankaların Takip Etmesi Bekleniyor

Albayrak, İvme Finansman Paketi ile ilgili yaptığı konuşmada paketi hazırladıklarını ve ilerleyen günlerde de konvansiyonel ve katılım bankalarının da benzer paketleri hazırlayarak sürece dahil olmasının beklendiğine değindi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2019, 08:25

YORUM EKLE

Popüler Haberler