İzmir - İstanbul Otobanı Hizmete Açılış Tarihi Açıklandı! İstanbul İzmir Otoyolu Ne Zaman Açılacak?

Milyonlarca insanın hayatını kolaylaştıracak olan projeler arasında yer alan İstanbul-İzmir otoyolunun açılış tarihi hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. İstanbul-İzmir otoyolu ne zaman kullanılabilecek?

İzmir - İstanbul Otobanı Hizmete Açılış Tarihi Açıklandı! İstanbul İzmir Otoyolu Ne Zaman Açılacak?

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman Bursa’da gerçekleştirdikleri ve yapacakları projeler ile ilgili açıklamalar yaptı.

Yapım aşaması devam eden İstanbul Bursa İzmir otoyol projesi ile ilgili de konuşan Salman, bu devasa projenin 29 Ekim veya bu tarihten daha önce belirtilen bir günde açılışının yapılabileceğini öne sürdü.

İstanbul İzmir Otoyolu Ne Zaman Açılacak?

Ayhan Salman, AK Parti iktidarından önce 134 km duble yol yapıldığını ve AK Parti hükümetiyle beraber sadece Bursa’da 79 kilometrelik çevreyolunun yapıldığını ve Bursa’da trafiğin çok rahatladığını belirtti. Salman ayrıca, 267 km duble yol ve 89 km sıcak asfalt yapıldığını ve ilgili güzergahlarda 16 kilometrelik 5 adet tünelin açıldığını vurguladı.

Salman açıklamalarında, 13 km uzunluğu bulunan 203 köprü yaptıklarını ve otoyollara 395 kilometrelik korkuluk inşa ettiklerini ifade etti. Salman, 17 yaya üst geçidi ve 55 noktada sinyalizasyon inşa ettiklerini ve projelerle ilgili verdikleri tarihleri toparladıklarını belirtti.

Ayhan Salman açıklamalarında İstanbul Bursa İzmir otoyolu hakkında da detaylar paylaştı. İstanbul-İzmir otoyolunun Gebze Bursa kısmının bittiğini ve Bursa ile İzmir arasındaki mesafenin planlar kapsamında çalışmalarının sürdüğünü bildirdi. Salman İstanbul İzmir otoyolunun açılış tarihi olarak 2019 yılındaki Cumhuriyet Bayramı gününü hedeflediklerini belirtti.

AK Parti Bursa İl Başkanı, hızlı tren projesi ile ilgili de açıklamalar yaptı. Salman, Bursa’nın bütün büyük şehirlerle olan ulaşımını hızlandırmayı amaçladıklarını ve bu amaçla Ankara-Bursa arası hızlı tren çalışmalarının sürdüğünü ifade etti. Bu projelerin Bursa’ya çok büyük katkısı olacağının altını çizen Salman, bu projelerden sonra Bursa’nın kolay ulaşılabilir bir olacağından duyduğu mutluluğu belirtti. Salman ayrıca, hizmetlerin devam edeceğini ve yeni projeleri Bursa halkına sunacaklarını söyledi.

Salman, bu projelerin Bursa’ya turizm, sanayi gibi faaliyetlerde çok olumlu yansıyacağını vurguladı. İstanbul-Bursa-İzmir otoyol projesi üç il içinde büyük önem arz ediyor. Projenin 29 Ekimde mi yoksa daha önceki bir tarihte mi açılacağı büyük merak konusu haline geldi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2019, 17:13

YORUM EKLE

Popüler Haberler