İZVAK İzmir Stad İnşaatlarındaki Son Durumu Açıkladı!

İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı İzmir'deki stat inşaatlarındaki son durumu açıkladı.

İZVAK İzmir Stad İnşaatlarındaki Son Durumu Açıkladı!

İnşaatların sorunsuz devam ettiğini belirten İZVAK yönetimi, "Göztepe'de şu anda kaba inşaatlar ve tribün inşaatları tamamlanmış durumda. Çelik çatı makaslarının imalatı ve yerine montajları devam ediyor. Sıkıntı yok" ifadelerini kullandı.  

 İZVAK, "Projeye sonradan eklenen ve kale arkasına (misafir takım taraftarları için) inşa edilmekte olan tribünün ek ruhsat, temel, kazık ve zemin iyileştirme çalışmaları tamamlandı. Birkaç güne kadar üstyapı kaba inşaatlarına başlanacak. 2 ay içerisinde kale arkası tribünü kaba inşaatının tamamlanması öngörülüyor" dedi.

Karşıkaya Statı'nın sorunların çözüleceği öngörülüyor.  Karşıyaka'da yapılacak stat için hukuk süreci açısından, imar planının iptali için açılan davalara müdahil olunduğunu belirten İZVAK yönetimi, şunları aktardı: "Üniversitelerimizden mahkemece görevlendirilen bilirkişiler, raporlarını verdi. Tamamlanan kısımları için yapı kayıt belgesi alınmasından sonra kalan kısımlara ait inşaat ruhsatı alma çalışmaları devam ediyor. Otopark sorunu çözüldü. Karşıyaka Stadı, İkmal İnşaatı adıyla yatırım programı olarak TOKİ'nin resmi sayfasında yayınlandı. Ancak kesin ihale tarihi henüz belli değil. Bunun için inşaat ruhsatı işlemlerinin bitirilmesi bekleniyor." 

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2019, 14:29

YORUM EKLE