Kamuda 2504 Engelli İstihdam Edilecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2 bin 504 engelli vatandaşın kamuda istihdam edileceğiyle ilgili açıklamasını hatırlattı. Selçuk, atamaların kura ile yapılacağını duyurdu.

Kamuda 2504 Engelli İstihdam Edilecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kamuda engelli istihdamı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Selçuk, engelli atamalarıyla ilgili başvuruların 29 Kasım ve 7 Aralık tarihleri arasında gerçekleştiğini açıkladı. Başvuran adaylardan hak sahiplerine kura ile atama yapılacağının altını çizdi.

Selçuk, bu yıl ilk kez gençlerin devlet korumasından yararlandığını dile getirdi. Bu gençlerin kamuda öğretmen, hemşire, mühendis gibi unvanlı mesleklerde istihdam edileceğini kaydetti. Bakan Selçuk, kurumların talepleri doğrultusunda atamalar yapılacağını hatırlattı. Selçuk, ilköğretimden 198, ortaöğretimden 534, ön lisanstan 773 ve lisanstan 999 atama yapılacağını belirtti. 2504 kişilik kadronun personel başkanlığına iletildiğini aktaran Bakan, engelli istihdamında sayının 3500’e yaklaştığını duyurdu.

Engelli Vatandaşlarla Ortak Heyecan Yaşıyoruz

Bakan, devlet korumasında 3 bin 274 gencin kamuda istihdam edileceğini bir kere daha hatırlattı. Bu vatandaşların hayatlarının kolaylaştırılmaya çalışıldığını anımsatan Selçuk, umutların yeşertileceğini belirtti. Vatandaşların heyecanlarına ortak olmanın mutluluğu içerisinde olduğunu da anlatan Bakan, düzenlenecek etkinlikle ilgili de brifing verdi. Etkinlikte işitme engellilerin İstiklal Marşı söyleyecek ve törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da katılacak.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2018, 16:54

YORUM EKLE

Popüler Haberler