Katarlı Yatırımcılardan Türkiye'ye 20 Milyar Dolarlık Yatırım

Son dönemlerde Katarlılar ülkemize yüksek bütçeli yatırımlar yapmaktadır. Katarlıların ülkemize tarım, turizm, bankacılık ve emlak alanlarındaki yatırımları toplamda 20 milyar doları buldu.

Katarlı Yatırımcılardan Türkiye'ye 20 Milyar Dolarlık Yatırım

Son yıllarda Katarlılar ülkemizi çok sevmeye başladı. Buna bağlı olarak geliştirilen ilişkilerle ülkemizde yatırımlar artırıldı. Geçmişten günümüzü Katarlıların ülkemize tarım, turizm, bankacılık ve emlak alanlarındaki yatırımları toplamda 20 milyar doları buldu. 

Türk iş adamlarına konutunda iftar veren Türkiye'nin Doha Büyükelçisi Fikret Özer, konuyla ilgili detaylı açıklamalarda bulundu.  Özer, Katar-Türk ortaklığını kapsayan toplamda 242 şirketin bulunduğunu dile getirdi. Katar'da da toplamda 26 Türk şirketinin çalışam yürüttüğünü söyledi.

Genel yabancı yatırımlarına bakıldığında ülkemizde Katarlıların payının yüksek olduğu ve tarım, turizm, bankacılık ve emlak alanlarındaki yatırımlarının 20 milyar doları bulduğu belirtiliyor. İnşaat sektöründe de en büyük payı son yıllarda Katarlılar elde etti. Türk tandanslı birçok şirket de Katar'da inşaat faaliyetleri yürütmektedir.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2019, 14:54

YORUM EKLE
YORUMLAR
Merhaba
Merhaba - 2 hafta Önce

Nerde bu yatırım kafamı buluyorsunuz tek bir fabrika açılmıyor...

Popüler Haberler