Kazançlı Yatırım İçin EvAlırken Bunlara Dikkat Edin!

Konut yatırımı yapmayı planlayan kişiler emlak endeksi verilerini göz önünde bulundurarak yatırımlarını katlayabilmektedir. 2018 verilerine göre en fazla kazandıran bölge yüzde 40 dilimle İzmir Menderes oldu.

Kazançlı Yatırım İçin EvAlırken Bunlara Dikkat Edin!

Satın aldığınız konutta otururken aynı zamanda konutun değerinin artıyor olması da önem gösterir. Evi doğru yerlerden satın almanız halinde 5-10 yıl gibi bir süre içerisinde 100 bin TL ve hatta daha yüksek kar oranlarıyla evinizi satabilirsiniz. İnşaat sektörü şuanda durağan bir görünüme sahiptir. Ancak her geçen gün konut fiyatlarının artış gösterdiğini söylemek gerekiyor.

Hangi İllerden Ev Alınır?

Türkiye geneline bakıldığında İzmir Menderes’teki evlerin fiyatları yüzde 40, Bursa-İznik’te yüzde 37, Antalya Aksu’da ise yüzde 32’lik artış gösterdi. Muğla, Aydın, Nevşehir ve Amasya illerindeki konut fiyat artışı ise yüzde 20’yi buluyor.

Konut yatırımı uzun vadede kazanç elde edebileceğiniz bir yöntemdir. Kısa dönemde döviz yatırımları her ne kadar daha kârlı görünse de doğru konut projelerine yatırım yaparak yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Özellikle bazı dönemlerde yüzde 40 oranlarında indirimler yapılmakta ve uzun dönemde en az 3 kat kâr edebilirsiniz.

Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ev satın alma planı yapan kişilerin öncelikle evin konumuna ve bina yaşına dikkat etmesi gerekmektedir.

Şehrin kaymakta olduğu ancak henüz yapılaşmamış bölgelerde konut yatırımı yaparak uzun vadede büyük kazançlar sağlarsınız.

Merkezileşme eğiliminde olan bölgelere rağbet yükseldiğinden kampanyaları takip etmelisiniz.

Merkeze uzak noktadaki konut projeleri sizin için fazla riskli olacaktır. Kesinliğinden emin olmadığınız bir yapılaşma için yüksek yatırımlar yapmayın.

Bütçenize uygun evleri satın alarak kademeli olarak yatırım yapın.

İstanbul’da Hangi Bölgelerden Ev Alınabilir?

İstanbul’da ev satın almayı planlayan bireyler Esenyurt, Çekmeköy, Beylikdüzü, Kartal, Pendik, Tuzla ve Kadıköy’e yönelebilirler. Bu bölgelerde astronomik rakamlar yerine daha normal fiyatlarla ev sahibi olabilirsiniz.

İstanbul’da tramvay ve metro hattı istikametinde ev sahibi olmak önemlidir. Özellikle; Mecidiyeköy-Alibeyköy-Mahmutbey arası metro, Eminönü-Eyüp-Alibeyköyü tramvay hattındaki konutlara göz gezdirebilirsiniz.

İzmir En Yüksek Prim Rakamlarına Sahip

Türkiye genelinde İstanbul haricindeki şehirlere bakıldığında İzmir, Antalya ve Ankara karşımıza çıkmaktadır. Endeks verilerine göre İzmir Menderes yüzde 40 oranla en çok kazandıran il olarak yer alıyor. Antalya’da ise Aksu’dan sonra en fazla kazandıran ilçe yüzde 25 oranla Alanya’dır.

Ankara’ya bakıldığında ise en çok kazanç getiren ilçe Polatlı’dır. Akyurt yüzde 17 ile ikinci sırada yer alırken, Keçiören ise yüzde 10’luk bir prim dilimine sahip.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 02:47

YORUM EKLE

Popüler Haberler