Kendi İşini Kurmak İsteyen Engelli ve Eski Hükümlülere 50 Bin TL Hibe Desteği Başvuruları

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlülere 50 bin TL hibe desteği müjdesi. Selçuk, hibe desteği başvurularının başladığını açıkladı ve proje sunumu için son tarihin 14 Haziran 2019 günü olduğunu duyurdu.

Kendi İşini Kurmak İsteyen Engelli ve Eski Hükümlülere 50 Bin TL Hibe Desteği Başvuruları

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yayınladığı bir yazılı açıklamada 2014 yılından bu yana eski hükümlülere kendi işini kurmak için hibe verildiğini duyurdu. Selçuk, 2014-2019 yılları arasında engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlere kesilen idari para cezalarının, onaylanan projelere ödenek olarak verileceğini duyurdu.

Son Tarih 14 Haziran

Selçuk, iş kurma projesi kapsamında 1550 engelli bireye 63 milyon 276 bin TL, 888 eski hükümlüye ise 22 milyon 864 bin TL hibe verildiğini aktardı. Kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlü vatandaşlar için 50 bin TL hibe desteğinin 2019 yılı 2. dönem başvurularının başladığını konuşan Selçuk, hibe desteğinden yararlanma planı yapan bireylerin 14 Haziran 2019 gününe kadar projelerini teslim etmesi gerektiğini duyurdu.

Engelli ve eski hükümlü bireylerin kendi işini kurabilmesi, engelli bireylerin mesleki eğitimlere tabii tutularak iş bulma olanağının artırılabilmesi gerektiğini anlatan Selçuk, proje sunumlarının www.iskur.gov.tr adresinde ‘’Duyurular’’ sekmesinde yayınlanan başvuru rehberi ve formuna göre hazırlanması gerektiğini belirtti.

Projelerin 14 Haziran 2019 gününe kadar Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri’ne elden veya posta yoluyla teslim edilmesi gerektiğini kaydeden Bakan Selçuk, idari para cezaları fonu ile engellilerin iş kurma projelerine, mesleki eğitim ve rehabilitasyon, işe ve iş yerine uyum sağlanma projelerine, engellilerin iş bulma olanağı sağlayacak projelere kaynak oluşturuluyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2019, 13:15

YORUM EKLE
YORUMLAR
FEHMİ BERBEROĞLU
FEHMİ BERBEROĞLU - 2 hafta Önce

Benim baş vurum ne yapmam gerek