Kiralık Yazlık Fiyatları Günlük 200 Liradan Başlıyor!

Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte gezi rehberini oluşturmak isteyenler uygun fiyata konaklayacak yer arıyorlar. Uygun fiyata yerler mevcut. Yazlık kiraları günlük 200 liradan başlıyor! Yazlık kiralamak isteyenler internet üzerinden uygun fiyatları arıyor. İşte detaylar…

Kiralık Yazlık  Fiyatları Günlük 200 Liradan Başlıyor!

Yaz geliyor. Tatil planları olanlar şimdiden adımlarını atmaya başladılar. Uygun fiyat araştırmaları yapan tatil meraklıları için güzel bir haber hazırladık. Bilindiği üzere otel fiyatları uçuyor. Doların artması tatil sektörünü de etkiledi. Dışarıdan gelen turist için çok sorun olmasa da yerli turistler için fiyatlar oldukça yüksek. Bu sene turist sayısı beklentisi neredeyse 10 milyon kişi olarak hedefleniyor. Yazlıklar 200 liradan başlarken 8 bin liraya kadar yükseliyor.

Ülkemiz dünya üzerindeki tatil cenneti ülkelerin başında geliyor. Bu yüzden her geçen yıl turist sayısı artıyor. Bu yüzden otel fiyatları da oldukça yükseldi. Otel fiyatları yüksek olunca yerli turistler yazlık kiralama yoluna gidiyorlar. Yazlıklar 200 liradan başlarken büyüklüğü hizmeti ve havuzuna göre 8 bin liraya kadar artış gösterebiliyor. Yaz ayları boyunca bütün yazlıkların full çekeceği düşünülüyor.

Bu konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Seyahat Acenteleri (TÜRSAB) Ev Turizmi Komitesi Başkanı Mücella Tarhan, fiyat artışlarının olumsuz etkileri olsa da yazlıklarda toplamda 5 milyon yerli turist kalacağını söyledi. 5 milyon kişinin eş dost aile akraba çarpanlarını da hesaba katarsak toplamda 10 milyon kişinin tatil yapacağını dile getirdi.

Tatil dönemlerinde sahillere büyük bir göçün söz konusu olduğunu söyleyen Tarhan, kiraların önceki yıllara göre çok fazla arttığını dile getirerek, "Artık aile yapısı değişmeye başladı. Eşler genellikle çalışıyor ve en uzun tatil süreleri 15 gün. Özellikle çocuklu aileler son dönemde yazlık kiralamayı bütçesine daha uygun olduğu için tercih ediyor" dedi.

1 MİLYON TURİST OTELLERİN DIŞINDAKİ YERLERDE KALIYOR

Otellerin fiyatlarının yüksek olması ve kapasitelerinin yetmemesi sebebiyle 1 milyon kadar yabancı turistin otel dışındaki yerlerde kalacağını dile getiren Tarhan, bu yerlerin kayıt altına alınması için yasa çıkacağını söyledi.

YERLİ TURİST 3 BİN LİRA YABANCI TURİST 750 EURO HARCIYOR

Turistlerin ortalama harcamalarına değinen Tarhan, "Turist markete, manava, kasaba gidiyor. Mutlaka 1-2 akşam dışarıda yemek yiyor. Ciddi bir ekonomik hacim oluşturuyor" dedi.

YATIRIM 6 SENE SONRA GELİR GETİRİYOR

Her geçen yıl turist sayısının artacağını dile getiren Tarhan, "Bu durum yatırımcının yönünü ikincil konutlara çevirmeye başladı. Eğer konut doğru bir lokasyondaysa ortalama 5-6 yılda yatırım kendini amorti ediyor" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2019, 01:07

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa üney
Mustafa üney - 1 yıl Önce

Bana ciktimi

Nurgül Çam
Nurgül Çam - 1 yıl Önce

Yazıklar günlük kiraya verilirken nedir o ruhsat falan zaten 2 veya 3 kişiye kiraya veriliyor. Toplam 40 45 gün tatil sezonu bu ise yokuşa sürmenin alemi nedir
Zaten vergisi veriliyor. Bu ise bir çözüm LÜTFEN


Popüler Haberler