Konkordato İlanlarıyla İlgili Açıklama

FLO Mağazacılık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ziylan, son dönemlerde konkortado ilan eden firmalarla ilgili açıklamalarda bulundu. Ziylan, sadece 3-5 firmanın sektörü etkilemeyeceğini duyurdu.

Konkordato İlanlarıyla İlgili Açıklama

Ayakkabı sektörü Türkiye için çok büyük bir ekonomik paya sahip. Ayakkabı sektöründe Türkiye 7. sırada yer alıyor ve 1 yılda 220 milyon çift ayakkabı ihraç ediyor. Türkiye açısından sektörün önemi bu kadar büyükken, son günlerde birçok ayakkabı firması konkordato ilanı verdi. FLO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ziylan, konkordato ilanı veren sadece 3-5 firma olduğunu dile getirdi.

25 bini aşkın firmanın faaliyet gösterdiği bir sektörde sıkıntı yaşayan firma sayısının azlığından bahseden Ziylan, bunun geneli etkilemeyeceğini paylaştı. Ziylan, ayakkabı sektöründe hedeflerinin Brezilya’nın yerini alarak 5. sıraya oturmak olduğu ifadeleriyle sözlerini noktaladı.

Her 2 Çift Ayakkabından 1’i Dışarı Satılıyor

FLO Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Büyükekşi’de Türkiye’nin ayakkabıcılık sektöründe 15 yılda devrime imza attığını dile getirdi. Ayakkabı konusunda Türkiye’nin imrenilen bir noktada yer aldığını öne süren Büyükekşi, hedefin ilk 5’e girmek olduğunu yineledi.

Bu bağlamda üretimde artış yapılacağını konuşan Büyükekşi, Şanlıurfa’da ikinci fabrikanın inşa aşamasında olduğunu duyurdu. Şanlıurfa yatırımının FLO için büyük bir öneme sahip olduğunu da sözlerine ekleyen Büyükekşi, üretimin yüzde 50 artacağını duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 22:01

YORUM EKLE