Konut Almak için Doğru Zaman mı? Faiz Düşüşleri Devam Eder mi?

Bankaların faiz oranlarını düşürmesiyle ev sahibi olmak isteyenlerin kafalarındaki soru işaretlerini gidermek için yatırım uzmanı Taşkın Haşemoğlu'nun açıklamaları ile vatandaşların kafalarındaki soruların cevaplarından haberimizde bahsettik.

Konut Almak için Doğru Zaman mı? Faiz Düşüşleri Devam Eder mi?

Ev Sahibi Olmak İçin Doğru Zaman Mı ?

Bankaların bir yarış içerisindeymiş gibi ardı ardına yapmış oldukları konut kredisinde faiz indirimleri %1,28 e kadar geriledi.Faiz oranlarındaki bu düşüşün gayrimenkul satışlarını canlandırması beklenmekte.Ancak konut sahibi olmak isteyen vatandaşların akıllarını kurcalayan bir soru var.Ev sahibi olmak için doğru zaman mı ? Bu soru ve daha fazlasının cevaplarını siz değerli okurlarımız için araştırdık.

Konut kredilerindeki faiz oranlarında gözle görülür bir düşüş yaşandı.Faiz oranları %1.28 e kadar düştü.Düşen bu faiz oranlarının konut satışlarındaki hareketliliği arttırması beklenmekte.A Haber’in yer vermiş olduğu bu habere göre Yatırım Uzmanı Taşkın Haşemoğlu konut sahibi olmak isteyen vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Konut Sahibi Olmak İçin Uygun Bir Dönem

Faizlerde yaşanan bu düşüşün satışlara olumlu yansıyacağını belirten Haşemoğlu,konut kredisi faiz oranlarının %1.28 e inmesi piyasada olumlu bir etki yarattı.Sektörde gözle görülür bir canlanma oluştu.Satışları ciddi anlamda arttırması bekleniyor.Bu dönem ev almayı düşünenler için çok uygun bir dönem şeklinde konuştu.

Konut Fiyatlarında Artış Olabilir

Piyasanın canlandığını belirten Haşemoğlu,2018’in ikinci yarısında yaşanan sıkıntılar piyasanın durgunlaşmasına neden olmuştu.2019 yılı itibariyle bu durağan dönemi atlatmaya başladık.Hükümetin ve bankaların faiz oranlarındaki desteğiyle de piyasada canlanma devam edecek.Bu dönemde konut fiyatlarının artması olağan,bu nedenle ev almayı düşünenler için en uygun dönem dedi.

150 Bin Lira’lık Avantaj

Haşemoğlu,şu açıklamaları yaptı: Faizler düşürüldükten sonra herkes ne kadar avantaj sağladığının farkında.500 bin liralık bir konutta 150 bin liralık bir avantaj sağlanıyor.Bu dönemde hangi konut projeden alırsanız alın,alım avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Faiz Düşüşleri Haziran Ayına Kadar Devam Edecek

Haşemoğlu : Sektördeki canlılığın ve hareketliliğin seçimden sonra da devam edeceğini düşünüyoruz.Haziran ayına kadar faiz oranlarının daha da düşmesini piyasanın da daha çok canlanmasını bekliyoruz dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 16:55

YORUM EKLE