Konut Kredisi Faiz Ortalaması 1,80 Seviyesine Düştü! Düşüş Devam Edecek mi?

Bankaların konut kredisi için faiz oranları düştü! Ev alacaklara müjde! Ev sahibi olmak isteyenlerin yüzünü güldürecek faiz ortalamaları! Bankalar mart ayında faiz oranlarında indirim gerçekleştirdi. Böylece ödenecek taksitlerde de düşüş meydana geldi. İşte ev sahibi olmak isteyenler için faiz ortalamaları...

Konut Kredisi Faiz Ortalaması 1,80 Seviyesine Düştü! Düşüş Devam Edecek mi?

Konut kredisi düştü. Bankaların konut kredileri geçtiğimiz aylarda en yüksek seviyelerine ulaşarak %3,5 olmuştu. Bu dilim daha sonra ise %2’ye düşmüştü. Mart ayında faiz oranı ise %1,80’e geriledi.

İndirim haberleri kademe olarak geldi. Bu haber ilk olarak Ziraat Bankasından geldi. Banka %1,68 olan faiz oranını %1,28’e çekti. Vakıfbank’ta aynı indirimi bugünden itibaren başlattı. Garanti bankası da ev alacaklara %1,65’ten kredi fırsatı sunuyor.

Dolayısıyla bankaların ortalama konut kredisi faizleri Mart ayının ilk haftasında %1,88’e düştü. Bu durumlarda kredi için var olan faiz oranı uzun zaman sonra kredi miktarının altında yer aldı. Konutlar için çekilen herhangi bir kredi oranı faizinin aylık ödemesi de daha düşük fiyatlara tekabül ediyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2019, 23:11

YORUM EKLE