Konut Kredisi Faizleri Vatandaşın Hayallerini Yıkıyor!

Konut kredisi faizleri vatandaşın hayallerini yıkıyor! Bankaların konut kredisi faiz oranları ev sahibi olmak isteyen pek çok kişiyi zor duruma sokuyor. An itibariyle en uygun konut kredisi faiz oranları kamu bankalarında.

Konut Kredisi Faizleri Vatandaşın Hayallerini Yıkıyor!

Konut kredisi faiz oranları ev sahibi olmak isteyen vatandaşları üzüyor. 100 bin TL krediye toplamda 212 bin TL geri ödeme yapılıyor.

Ev sahibi olmak isteyen aileler 120 ay vadeli konut kredisi çekmek istediklerinde yüksek faiz oranlarıyla karşılaşıyorlar. Bankaların konut kredisi faiz oranlarını düşürmemesi ev sahibi olmak isteyen vatandaşların önündeki en büyük engellerden.

En güncel faiz oranlarına bakıldığında en uygun konut kredisi faiz oranı Ziraat Bankası, Vakıfbank gibi kamu bankaları tarafından sağlanıyor. Vakıfbank ve Ziraat Bankası’nın uyguladığı en uygun konut kredisi faiz oranı %1.45 olarak belirlendi. Ziraat Bankası’ndan 100 bin TL ve 120 ay vade ile konut kredisi alan bir kişinin aylık taksitleri 1763 TL, kredinin toplam geri ödemesi ise 212 bin TL olmaktadır.

Özel bankalarda ise faiz oranları daha yüksek oranlarda seyrediyor. Garanti Bankası’ndan alınan bir konut kredisinin toplam geri ödemesi 249 bin TL’ye kadar ulaşırken, İNG Bank’tan 100 bin TL tutarında ve 120 ay vadeli bir konut kredisi alan kişinin aylık taksitleri 2196 TL olmaktadır ve bu kredinin toplam geri ödemesi 264 bin TL olmaktadır.

Konut kredisi faiz oranları bazı durumlarda değişiklik gösterebiliyor. Bankaların belirlediği faiz oranlarındaki en büyük etki döviz kuruna aittir.

Bankaların konut kredisi faiz oranları

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 22:40

YORUM EKLE

Popüler Haberler