Konut Kredisi Faizleri Yeniden Yükselerek Yüzde 2,75'lere Çıktı! Banka Konut Kredisi Faiz Oranları Yükselmeye Devam Ediyor!

Geçtiğimiz aydan bu yana yaşanan konut kredisi faizleri yeniden yükselerek yüzde 2,75'lere çıktı! Kamu bankalarının faiz indirimi sona erdi ve banka konut kredisi faiz oranları yükselmeye devam ediyor. Son olarak konut kredisi faiz oranını artıran banka Anadolu Bank oldu.

Konut Kredisi Faizleri Yeniden Yükselerek Yüzde 2,75'lere Çıktı! Banka Konut Kredisi Faiz Oranları Yükselmeye Devam Ediyor!

Mart ayının ikinci haftasından bu yana devam etmekte olan faiz artışları hız kesmeden devam ediyor. Kamu bankaları için geçerli faiz indirimi kampanyası sona ermiş ve en düşük faiz oranı yüzde 1.28’ten yüzde 1.45’e güncellenmiştir. Konut kredileri için en yüksek faiz oranı ise son artışlarla birlikte yüzde 2.50’den yüzde 2.75’e yükselmiş oldu.

Bankalar hemen hemen haftalık olarak faiz oranlarını güncellemekte ve son olarak Anadolu Bank faiz oranını artırma kararı aldı.

10 Yıl Vadeye 2.75 Faiz

Anadolubank, 5 yıla varan vadelerle konut kredisi çeken müşterilerine yüzde 2.05 faiz uygulamaktayken bu oranı yüzde 2.15’e güncelledi.  10 yıl vadeli konut kredisi için faiz oranı ise yüzde 2.50’den yüzde 2.75’e çıkarıldı. Anadolu Bank bu güncelleme ile bankalar arasında en yüksek faiz veren banka oldu.

Bu güncelleme ile Şubat ayından bu yana ilk kez konut kredilerinde faiz oranı yüzde 2.75 seviyesine ulaştı.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2019, 12:52

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kader
Kader - 1 ay Önce

Hani düşecekti sayın bayraktar öyle demişti

Bi vatandaş
Bi vatandaş - 1 ay Önce

Kedinin fareyle oynadigi gibi oynuyorsunuz bu vatandaslarla.. insanlara umut vaad ederek, yalan dolan sozlerle kandiyorsunuz.. bankacilarindan tutun bakanlarina kadar.. bu yukselislerin sebebi sizlersiniz siyasetciler. Sizin birbirinizi ezme ustunluk saglama cabalarinizin ceremesini her zaman bu halk cekti halada cekmeye devam ediyor.. bizler sizlere bu oylari bu vatani daha iyi yonetebilme bu halka refah ve huzuru saglayip rahat ettirmeniz icin veriyoruz. Oysa sizin yaptiklariniza bakin. Ama Allah buyuk. Alma mazlumun ahini....

sima
sima - 1 ay Önce

Cok yazik konut tapu harc. Faiz cildirmamak elde degil

Popüler Haberler