Konut Vergisi Borç Sorgulama!

Üzerinize bulunan gayrimenkuller için her yıl iki taksitle olmak suretiyle konut vergilerinizi ödeyebilirsiniz. Konut vergisi borcu ödemelerinizi görüntüleyebileceğiniz kanallar haberimizde...

Konut Vergisi Borç Sorgulama!

Kendi adınıza bulunan araziler, arsalar ve binalar için her yıl konut vergisi ödemeleri yaparsınız. 1986 yılından bu yana gayrimenkullerinizin varlığı için bu tutarı gayrimenkulün bağlı bulunduğu belediyeye yaparsınız. E-belediye sistemi üzerinden de emlak vergi ödemelerinizi yapabileceğiniz gibi, Gelir İdaresi Başkanlığı sayfasından da ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Konut Vergisi Sorgulama

Konut vergisi borçlarınızı öğrenebilmek için https://www.turkiye.gov.tr/gib-vergi-borcu-sorgu adresinden erişim sağlayabilirsiniz. E-devlete T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sayfada kimlik bilgisi doğrulması talep edecektir. Gerekli bilgileri doldurmanız halinde konutunuzla ilgili borç bildirimlerinizi ve sizi ilgilendiren diğer ödemeleri görüntüleyebilirsiniz.

E-devlet şifresi olmayan bireyler PTT ile havale yaparak konut vergisi ödemelerini yapabilir. Belediyenin hesap numara bilgilerine tutarı göndererek vergi borçlarınızı ödeyebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 01:53

YORUM EKLE