Konut Yatırımında Kazanç Sağlamanız İçin Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler ve İpuçları!

Konut yatırımı yaparken kazanç sağlamanızı sağlayacak en önemli ipuçları ve evalırken dikkat edilmesi gereken faktörler neler? Kazançlı bir yatırım yapmanızı sağlayacak önemli ipuçları haberimizde.

Konut Yatırımında Kazanç Sağlamanız İçin Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler ve İpuçları!

Konut sektöründe arz miktarı artıkça fiyatlarda artış eğilimine girdi. Ev alırken dikkat edilmesi gereken faktörler yatırımınızın değeri için önem teşkil ediyor. Ülkemizdeki nüfus artışı gayrimenkul sektörünü de harekete geçirdi. Yeni konut ihtiyacı karlı bir yatırım fırsatı olarak da yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor.

İktisat literatüründe pozitif eğimli arz eğrisi gerçek hayatta da kendine yer buluyor. Konut sayısı artışı beraberinde fiyatlara da yansıyor. Bu durumda yatırımcıların iştahını kabartıyor.

Peki yatırım yaparken ilk neye dikkat etmek gerekir? Öncelikle yapacağınız sıkı pazarlık sonucu alış maliyetini düşürmek karınızı arttırmanıza yardımcı olacak unsurların başında gelmektedir.

Evin konumu ve bina yaşı da size avantaj sağlayacak bir başka konudur. Öneğin bir evin merkezden uzak bir konumda olmasıyla aynı özellikte bir evin merkeze yakın olması size mevki rantı sağlayacak, daha yüksek kar ve daha çabuk satış olanağı sağlayacaktır.

İstanbul’da en düşük yer Esenyurt iken, yatırım konusunda fayda sağlayacağınız ilçeler ise Kadıköy, Beşiktaş, Beylikdüzü ve Bahçelievler olarak karşımıza çıkıyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2019, 12:26

YORUM EKLE

Popüler Haberler