Koronavirüs yardım parası ve Emekli ikramiyeleri evlere mi dağıtılacak?

PTT şubelerinin kapatılmasının ardından Koronavirüs yardım paralarının ve emekli ikramiyelerinin nasıl dağıtılacağı merak ediliyor. Koronavirüs yardım parası ve Emekli ikramiyesi gibi PTT üzerinden verilen yardımlar yeni bir kararla hak sahiplerinin adreslerinde teslim edilmeye başlandı.

Koronavirüs yardım parası ve Emekli ikramiyeleri evlere mi dağıtılacak?

Devlet Koronavirüs salgınından dolayı çalışamayan ve ekonomik olarak zor duruma giren kişilere yönelik olarak maddi yardımlar yapacak. Bu kapsamda ihtiyaç sahiplerine 1000 TL yardım yapılacak. Ekonomik İstikrar Paketi’nin açıklanmasıyla ortaya çıkan bu yardımla yardıma muhtaç kişilere destek olunacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Ekonomik İstikrar Paketi’nde toplamda 2,5 milyar TL destek verilecek. 1000 TL’lik yardım ödemelerine 1 Nisan itibariyle başlandı.

Koronavirüs Yardım Parası Nasıl Alınır?

Yardım parasının verilmesi için ilk olarak valilik ve kaymakamlıklar ihtiyaç sahibi aileleri tespit edecek. Yardım paraları ilk olarak PTT şubelerinden yapılıyordu. Ancak bu uygulama salgından dolayı değiştirildi ve desteklerin vatandaşların evlerine götürülmesine karar verildi. 1000 TL yardım parası alacak kişilerin paraları emniyet görevlileri tarafından hak sahiplerinin evlerine götürülecek.

PTT şubeleri üzerinden yapılan bütün yardımlar artık emniyet görevlileri ve kolluk kuvvetleri tarafından hak sahiplerinin evlerinde teslim ediliyor. Ayrıca hak sahiplerinin banka hesaplarına da ilgili ödemelerin yapılacağı öğrenildi. Bu önlemler vatandaşların evden çıkmaması için alındı.

Koronavirüs döneminde 1000 TL yardım ödemesinin yanı sıra ilerleyen günlerde emekli vatandaşları da kapsayan bir yardımın başlaması bekleniyor. Emeklilere verilecek yardımların da hak sahiplerinin evlerine getirilecek.

Gündemdeki tüm gelişmeler ve en yeni haberler Haberport mobil uygulamasında! TIKLA İNDİR>>>Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Gündemin sıkı takipçisi mi olmak istiyorsun? O halde Haberport’u hemen Instagram’da takip et, gelişmelerden geri kalma! >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Sıcak gelişmeler, gündemdeki olaylar ve ayrıntılar… Hepsi ve daha fazlası Facebook Grubumuzda! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 19:48

YORUM EKLE

Popüler Haberler