KOSGEB'in kredi destek programından faydalanan 136 bin firmanın KOSGEB taksitleri 3 ay ertelendi

İşletmelerin coronavirüsten en asgari düzeyde hasar alarak faaliyetlerini sürdürebilmesi için KOSGEB tarafından kredi destek programı başlatılmıştı. KOSGEB'in kredi destek programından faydalanan 136 bin firmanın KOSGEB taksitleri 3 ay ertelendi.

KOSGEB'in kredi destek programından faydalanan 136 bin firmanın KOSGEB taksitleri 3 ay ertelendi

Coronavirüs tedbirleri çerçevesinde sağlanan kredi destek programından faydalanan ve ödemeleri süren 136 bin KOBİ’nin Nisan, Mayıs ve Haziran aylarındaki kredi taksitlerinin 3 ay ertelenmesine karar verildi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalarda; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki video konferanslarda düzenlenen kabine toplantılarında COVID-19 ile mücadele çerçevesinde alınan önlemler ve bunların ekonomiye olan yansımaları değerlendirilmiştir.

Kabine toplantısı sonrasında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan; vergi, sigorta ve kredi ödemeleri için sağlanan kolaylıklara bir yenisinin daha eklendiğini ve KOBİ’lere banka ve kredi ödemelerini erteleme olanağı sağlandığı müjdesini duyurdu.

Erdoğan’ın duyurduğu düzenlemeyle COVID-19 salgın etkilerinin azaltılabilmesi için reel sektöre destek maksadıyla KOSGEB’in uyguladığı kredi destek programından yararlanan işletmeler için kolaylık getirilmesine karar verildi. Bu süreçte kredi ödemesi süren işletmelerin Nisan, Mayıs ve Haziran ayı taksitlerinin 3 ay ertelenmesi kararlaştırıldı.

KOSGEB destek programından 136 bin 255 işletme faydalandı

KOSGEB’in başlatmış olduğu kredi destek programı kapsamında kredi kullanan 136 bin 255 işletme bulunmaktadır. Başvuruda bulunan işletmelerin Nisan, Mayıs ve Haziran aylarına tekabül eden 713 milyon TL borç tutulmaktadır. Erteleme karşılığında işletmelerden herhangi bir masraf talep edilmeyecek, ertelemelerden kaynaklanan finansman maliyeti KOSGEB tarafından karşılanacaktır.

 

Kritik isimlerden, kritik haberler. Gündemdeki tüm gelişmeleri takibe almak için Haberport mobil uygulamasını şimdi indir!>>>Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Flaş haberler, hava durumu ve ekonomik gelişmeler burada! Haberport’u Instagram’da takip etmeyi unutma!>>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Kritik olaylar, sıcak gelişmeler, önemli duyurular her an karşında! Haberin kaynağı Haberport’un Facebook Grubuna dahil olmayı unutma! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 19:20

YORUM EKLE

Popüler Haberler