Kredi Dosya Masraflarının Faizlerinide Bankalardan Alabilirsiniz! Geri Alım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Geçmişte kullandığınız konut ve ihtiyaç kredilerinden kesilen dosya faizlerini geri alma imkanı doğdu.

Kredi Dosya Masraflarının Faizlerinide Bankalardan Alabilirsiniz! Geri Alım Başvurusu Nasıl Yapılır?

AA’nın yapmış olduğu habere göre artık dosya masraflarınızdan kesilen faiz giderlerini de geri alabileceksiniz. Maraş’ta bir vatandaşın fark etmesi sonucu bankalar tarafından haksız yere kesilen dosya faizleri artık geri alınabilecek. Mahkemenin vatandaşı haklı bulması sonucu bankalar bu kesintileri müşterilerine geri ödeyecek.

Tüketici Hakem Heyeti Vatandaşın Başvurusunu Haklı Buldu

Vatandaşın müracaatı sonucu Tüketici Hakem Heyeti konuyu araştırmaya başladı. Ortaya çıkan verilere göre dosya masrafları haricinde haksız yere faiz kesintisi yapıldığı görüldü.  2014 yılında açıklanan rakamlara göre 4 milyon 900 bin kadar dosya masrafı geri ödenmişti. Şimdi de dosyalardan kesilen faizler geri ödenecek.

Kesilen Faizler Oldukça Fazla!

Hakem heyetinin açıklamalarına göre bir dosya 500 TL ise, bu dosyadan kesilen faizlerle birlikte masraf toplamda bin TL’yi bulabiliyor. Yani bir dosyanın yaklaşık 500 TL faiz kesintisi oluyor. Bundan sonra kesintilere dikkatli bakmanızı, eğer faiz kesintisi varsa geri almanızı tavsiye ederiz.

Geri Alım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konut veya ihtiyaç kredisini hangi bankadan aldıysanız başvurunuzu o bankaya yapmak zorundasınız. Bankadaki danışmanların sizin için detaylı bir araştırma yapması gerekmektedir. Kesintilerin teyit edilip belgelenmesi gerekir. Bu belgeyi bankadan aldıktan sonra Tüketici Hakem Heyeti’ne başvuru yapmanız yeterlidir.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 23:56

YORUM EKLE